Znikną kolejne rudery na Starówce

Kolejne pustostany znikną niebawem z piotrkowskiej Starówki. Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozstrzygnęło już przetargi na wykonanie rozbiórek niezamieszkałych budynków na Starym Mieście. – W ciągu najbliższych podpiszemy umowę z wykonawcą robót – informuje Elżbieta Sapińska, prezes TBS.

Do końca października zostaną rozebrane budynki przy Placu Czarnieckiego 3/Rwańska 7 oraz budynek frontowy, oficyna i budynek gospodarczy przy ul. Starowarszawskiej 27 , a także oficyna i budynek gospodarczy przy ul. Starowarszawskiej 29. Koszt wyburzeń – 143 tys. zł, w całości zostanie pokryty ze środków budżetu miasta.

Przypomnijmy, że nie tak dawno zakończyły się wyburzenia pustostanów przy ulicy Starowarszawskiej 10, 12 i 16 oraz Zamkowej 11 (pisaliśmy o tym TUTAJ). Miasto przygotowuje się do sprzedaży tych terenów. – Ze względu na to, że właścicielem jednej z działek jest gmina, a drugiej miasto na prawach powiatu, muszą odbyć się dwa przetargi. Jednakże oba planujemy przeprowadzić w ciągu jednego dnia – informują urzędnicy z piotrkowskiego magistratu.

Przetargi na zbycie nieruchomości odbędą się po pod koniec tego lub na początku przyszłego roku, to ze względu na wszystkie formalności prawne, jakie musi wykonać magistrat przed sprzedażą działek.