Zwycięstwo w AKUNA CUP 2012

Wieści tenis kozica

Przygotowujący się do mistrzostw Polski młodzików, reprezentant Polski na mistrzostwa Europy, 14 – letni Piotr Matuszewski TUKS Kozica Piotrków Tryb. wystąpił bardzo udanie w turnieju CTS Akuna Cup 2012 juniorów do lat 18 w Orlovej w Czechach. Piotr, pomimo, że młodszy o 4 lata od swych rywali, zwyciężył tam zarówno w grze pojedynczej, jak i podwójnej.

W singlu pokonał w I rundzie 6/0,6/0 Ladislava Buriana Family Tenis Ostrava, w II 6/1,6/0 Jana Petrika Beskidsky Tenisovy Klub, w ćwierćfinale 6/1,6/1 Marka Holańa TJ TO Sokol Stara Bela, w półfinale 6/2,6/2 rozstawionego z nr 2 Jana Cernego TK Slavia Orlova i w finale Adama Borunskiego TK SC Ostrava 6/2,7/6(5).
W grze podwójnej Piotrek wystąpił wraz z Vojtechem Chlubnym TK Slavia Orlova, a to dało im rozstawienie z nr 1 i wolny los w ćwierćfinale. W „połówce” polsko-czeska para pokonała bez straty gema Matousa Vitaska SK Vitality Slezsko i Romana Filo TK SC Ostrava i w finale 6/2,6/2 parę nr 2 Jana Petrika Beskidsky Tenisovy Klub i Jiriego Zdvomkę TK Slavia Orlova.
Mistrzostwa Polski do lat 14 odbędą się na kortach szczecińskiego Promastersa w dniach 06-12.08.2012. Piotrkowski TUKS Kozica reprezentować będą w nich, w turnieju głównym: wymieniony wyżej lider klasyfikacji PZT młodzików Piotr Matuszewski i zajmujący obecnie 12 miejsce w tymże rankingu Piotr Miller, a w eliminacjach Aleksander i Maksymilian Pawliccy. Nie ukrywamy, że liczymy na kolejne medale naszych zawodników. W dorobku Piotrka Millera jest już bowiem 10 medali mistrzostw Polski, a Piotrek Matuszewski na konto naszego klubu zdobył ich 5. Matuszewski i Miller zagrają razem w deblu, a że potrafią to robić, nie muszą udowadniać. Może Aleksandrowi Pawlickiemu uda się powalczyć także o medal mistrzostw Polski, jak nie w tym roku, to chociaż za rok. Dotychczas na liście medalistów mistrzostw Polski w TUKS Kozica znajduje się już 41 medalistów oraz 12 drużyn!!! To daje nie lada dorobek klubowy w postaci 139 medali mistrzostw Polski zawodników i wychowanków. Dokonania poszczególnych medalistów MP TUKS Kozica można prześledzić w linku „Mistrzostwa Polski” na stronie www.teniskozica.pl
Czekamy na 140 medal ze Szczecina i nie tylko! Meldunek już wkrótce.