10 medali zawodników Tuks Kozica w Mistrzostwach Polski 2012

Wiesci TUKS Kozica

Zakończył się kolejny, obfity w sukcesy, tenisowy sezon dla piotrkowskiego Tenisowego Uczniowskiego Klubu Tenisowego Kozica. Zakończyły się już wszystkie rywalizacje o tytuły i medale mistrzostw Polski w tenisie.
Po zakończeniu zmagań i podsumowaniu dorobku medalowego mistrzostw Polski zawodników TUKS Kozica Piotrków Tryb. w sezonie 2012 okazało się, że ten najlepszy piotrkowski klub miał znów bardzo owocny w medale sezon.
„Medale były w planach i marzeniach, ale nikt się nie spodziewał, że TUKS Kozica, w tak okrojonym i skromnym składzie zdobędzie ich aż 10. Na tak wspaniały sukces zapracowali ci, którzy ciężko i wytrwale pracowali na treningach, przemierzyli cierpliwie dziesiątki tysięcy kilometrów i odbili już miliony piłek z forhendu, bekhendu, woleja czy smecza. Nie zapominać należy także tego, że medale dla najlepszego piotrkowskiego klubu zdobyli ci, którzy rozumieją trudną problematykę tenisa. Nie porzucili i nie zapomnieli o klubie, który ich wychował. Tym, którzy solidarnie i lojalnie utożsamiali się w tym sezonie z TUKS Kozica i przyczynili się do zdobycia medali mistrzostw Polski serdecznie gratulujemy i dziękujemy” – powiedział trener TUKS Kozica Wiesław Kozica.
Na ten niewątpliwy sukces i wspaniały dorobek medalowy zapracowało w TUKS Kozica sześcioro zawodników i zawodniczek. Zdobycie razem 10 medali mistrzostw Polski w singlach, deblach i rozgrywkach drużynowych znów upoważnia do tego, by stwierdzić, że TUKS Kozica jest pod tym względem jednym z najlepszych klubów województwa łódzkiego. Przypominamy, że najlepszym sezonem pod tym względem dla TUKS Kozica był sezon 2008, gdzie zawodnicy Wiesława Kozicy zdobyli aż 18 medali mistrzostw Polski.
Oto oni, ci najlepsi wraz z osiągniętym dorobkiem medalowym, którzy są wzorem i przykładem do naśladowania przez młodszych, szkolących się zawodników: 

Dorobek medalowy TUKS Kozica w mistrzostwach Polski sezonu 2012:
LMP – Letnie Mistrzostwa Polski
HMP – Halowe Mistrzostwa Polski
LDMP – Letnie Drużynowe Mistrzostwa Polski
HDMP – Halowe Drużynowe Mistrzostwa Polski

Skrzaty do lat 12:

LDMP – Wiktoria Molińska /jako wypożyczona do drużyny KT Legia Warszawa/ – złoto LDMP – Michał Matuszewski /jako wypożyczony do drużyny PKT Pabianice/ – brąz

Młodzicy do lat 14:

HMP – Piotr Matuszewski TUKS Kozica Piotrków Tryb. – złoto debel
HMP – Piotr Miller TUKS Kozica Piotrków Tryb. – srebro debel
LMP – Piotr Matuszewski TUKS Kozica Piotrków Tryb. – złoto singiel
LMP – Piotr Matuszewski TUKS Kozica Piotrków Tryb. – złoto debel
LMP – Piotr Miller TUKS Kozica Piotrków Tryb. – brąz singiel
LMP – Piotr Miller TUKS Kozica Piotrków Tryb. – złoto debel
HDMP drużyna młodzików TUKS Kozica Piotrków Tryb., w składzie:
Piotr Matuszewski, Piotr Miller, Aleksander Pawlicki – brąz

Seniorzy Beach Tennis:
LMP w Beach Tennis – Mariusz Kozica TUKS Kozica Piotrków Tryb. – złoto debel

Łącznie TUKS Kozica Piotrków Tryb. zdobył: 6 złotych medali, 1 srebrny i 3 brązowe, wyprzedzając w klasyfikacji wojewódzkiej inny piotrkowski klub PKTZ Winner, którego zawodnicy zdobyli 3 złote, 3 srebrne i 2 brązowe medale oraz znajdujący się na trzecim miejscu w tym zestawieniu ŁKT Łódź z dorobkiem 2 złotych, 2 srebrnych i 7 brązowych medali.