Młodzi, zdolni, kreatywni

Młodzi, zdolni, kreatywni – tak można opisać zespół TutoTrade, grupę uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa w Skierniewicach, którzy w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii stworzyli platformę do bezpłatnego udzielania i pobierania korepetycji. Anna Karsznicka, Julia Lis, Wojciech Foks, Adam Kubica oraz Filip Nowicki – to oni postanowili przyjrzeć się problemowi ograniczonego budżetu uczniów i uczennic w całej Polsce.

Wiedzieli, że trzeba działać szybko i skutecznie, by szerzyć pomoc w każdym zakątku kraju. W ramach projektu, Wojtek Foks – uczeń II klasy profilu mat-fiz-inf – napisał samodzielnie stronę internetową, która ma być miejscem do znalezienia wzajemnej pomocy między uczniami. Platforma jest przeznaczona dla osób, które mają trudności z materiałem szkolnym, potrzebują powtórek do matury lub podsumowania przed egzaminem ósmoklasisty. Korzystanie ze strony jest banalnie proste. Wystarczy zarejestrować się za darmo na tutotrade.pl i stworzyć ogłoszenie dotyczące wybranego przedmiotu i jego poziomu. Warto zaznaczyć, że na stronie można zgłaszać się do udzielania korepetycji, a także do ich pobierania. Jaki jest warunek? Za otrzymane korepetycje należy odpłacić się tym samym komuś innemu. W ten sposób machina będzie mogła sama się napędzać. Sama olimpiada Zwolnieni z Teorii jest skierowana do ludzi młodych z innowacyjnymi pomysłami. Założenie projektu TutoTrade to przekonanie innych, że wiedza nie musi kosztować i w dobie nowoczesnych technologii każdy ma szansę na zdobycie satysfakcjonujących wyników. Stworzona platforma ma być dowodem na to i namacalną możliwością dla wszystkich. Zespół poza stroną działa także w mediach społecznościowych.

Warto obserwować ich na Facebooku, Instagramie, YouTubie i TikToku, gdzie codziennie umieszczają oni materiały pomocnicze i powtórzeniowe do matury. Jak można pomóc tym młodym działaczom? Obecnie Tutotrade pragnie dotrzeć do szerokiego grona odbiorców i dać szansę uczniom w całej Polsce na bezpłatne korepetycje z dowolnego przedmiotu. By jednak móc to zrobić, zespół organizuje zrzutkę, z której finansowane będą materiały promocyjne. Zainteresowani mogą wspomóc uczniów wpłacając dowolną sumę na stronie https://zrzutka.pl/6g9tmv. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej lub możesz inaczej wesprzeć tę inicjatywę zachęcamy do kontaktu drogą mailową na kontakt@tutotrade.pl.