25-lecie Piotrcovii

Wieści 25-lecie Piotrcovii

15 grudnia Piotrcovia świętowała 25-lecie nieprzerwanej gry piłkarek ręcznych w Superlidze PGNiG. Do pełni szczęścia z okazji jubileuszu zabrakło jednak wygranej piotrkowskich szczypiornistek z Pogonią Baltica Szczecin.

Tego wieczoru piotrkowska hala „Relax” zgromadziła wyjątkowo wielu kibiców piłki ręcznej. Na trybunach nie zabrakło również ważnych osobistości, m.in.: prezesa Związku Piłki Ręcznej w Polsce Andrzeja Kraśnickiego, byłych szkoleniowców (Jerzego Noszczaka), przedstawicieli władz miasta (Prezydenta Miasta Piotrkowa Tryb. Krzysztofa Chojniaka, wiceprezydenta Andrzeja Kacperka), przewodniczącego Rady Miasta Mariana Błaszczyńskiego i wiceprzewodniczącego Ludomira Penciny oraz piotrkowskich radnych.

Osiągnięcia klubu sportowego Piotrcovia są imponujące. Dowodem na to jest zdobyte Mistrzostwo Polski w 1993 r. Piotrcovia poszczyć się również może 4 srebrnymi i 4 brązowymi medalami Mistrzostw Polski oraz grą w półfinale Pucharu Polski i Pucharu EHF. A wszystko zaczęło się od meczu z Pogonią Szczecin. To historyczne pierwsze spotkanie w I lidze Piotrcovia wygrała 26:24. Dzisiejszą jubileuszową uroczystość uświetnić miał mecz MKS „Piotrcovii” właśnie z Pogonią Baltica Szczecin. Tym bardziej było to emocjonujące spotkanie. Niestety, tradycji nie stało się za dość i nie zakończył się on dla piotrkowianek wygraną. Już od pierwszych minut szczecinianki zdobyły przewagę. Jedyny bramkowy remis (2:2) miał miejsce w 6. minucie. Z każdą kolejną minutą podopieczne Inny Krzysztoszek traciły coraz bardziej szansę na wygraną. Pierwsza połowa zakończyła się dla gospodyń niekorzystnym wynikiem 8:15. Na początku drugiej, piotrkowianki zaczęły stopniowo odrabiać straty, zmniejszając przewagę gości do 4 bramek. Z każdą kolejną minutą, jednak różnica w punktach znów zaczęła wzrastać. Piotrkowskie zawodniczki ostatecznie przegrały spotkanie z wynikiem 19:27.
MKS Piotrcovia vs Pogoń Balica Szczecin

Przed meczem, w jego przerwie oraz po zakończeniu, miało miejsce uroczyste wręczenie odznaczeń m.in. trenerom, działaczom, sponsorom, przedstawicielom Urzędu Miasta i oczywiście piłkarkom.
25-lecie Piotrcovii - odznaczenia

25-lecie Piotrcovii – odznaczenia

Tego dnia, również znów można było spotkać się ze szczypiornistkami, które przed laty walczyły o europejskie puchary, tym samym dając nam wiele radości i powodów do dumy. Nie zabrakło również jubileuszowego tortu. Uroczystość ta była wyjątkową okazją do spotkania po latach, wielu wspomnień oraz wspólnych zdjęć.