9 rodzin otrzyma mieszkania

Dziesięć nowych mieszkań socjalnych – takim wynikiem zakończyła się przebudowa starej gazowni, znajdującej się przy ul. Sienkiewicza 40.


Powierzchnie nowych mieszkań wahają się między 32 a 48 mkw, w każdym wydzielony jest aneks kuchenny z kuchnią gazową i zlewozmywakiem oraz łazienka z armaturą sanitarną. Lokale są już gotowe do zamieszkania. Na podłogach w pokojach ułożone zostały panele, w łazienkach natomiast położono glazurę i terakotę
– informuje Urząd Miasta.
Być może jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do wyremontowanego budynku wprowadzi się 9 bełchatowskich rodzin, które oczekiwały na mieszkania socjalne. Lista jest już gotowa. Mieszkań do przydziału było dziesięć, ale dwa z nich przeznaczono dla jednej rodziny, ponieważ ma pięcioro dzieci.

Przebudowa budynku po starej gazowni kosztowała prawie 1,5 mln zł. Dofinansowanie uzyskane z Banku Gospodarstwa Krajowego to ponad 671 tys. zł. Oprócz tej inwestycji, która dobiegła już końca, w planach jest kolejna. Będzie to budowa dodatkowego budynku mieszkalnego na terenie przy ul. Sienkiewicza. Mają tam powstać dwa lub trzy większe mieszkania dla rodzin wielodzietnych.
W Bełchatowie jeszcze pięć rodzin oczekuje na mieszkania socjalne, a szesnaście na mieszkania komunalne.

IT na podst. UM