Akcja „Trzeźwy poranek”

Wieści akcja "trzeźwy poranek"

175 kierowców zostało przebadanych 24 września na zawartość alkoholu w organizmie. Akcja została przeprowadzona na drogach wjazdowych do Piotrkowa Trybunalskiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim cyklicznie prowadzą działania pod nazwą „Trzeźwy poranek”. Dzięki tej akcji mundurowi eliminują z dróg kierowców, którzy po alkoholu wsiedli do samochodu. 24 września podczas czterogodzinnej akcji na drogach wjazdowych do Piotrkowa Trybunalskiego policjanci skontrolowali 175 kierowców. Dzisiejsze kontrole nie odnotowały ani jednego przypadku kierowania samochodem na „podwójnym gazie”. Przypominamy, że celem działań jest propagowanie trzeźwości oraz ostrzeganie, że jazda po pijanemu jest niebezpieczna nie tylko dla kierowców, ale również dla innych użytkowników dróg.
Według kodeksu karnego, prowadzenie pojazdu mechanicznego w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym w stanie nietrzeźwości podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Względem nietrzeźwego kierowcy sąd może orzec zakaz prowadzenia pojazdów określonego rodzaju lub wszelkich pojazdów mechanicznych. Nietrzeźwy kierowca, który spowodował wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu innej osoby, może zostać ukarany zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych na zawsze.
Ewa Drożdż

wwww.piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl