Akcja znicz

Wieści kontrola policji

W tym roku akcja ZNICZ 2017 trwała 7 dni (od 27 października do 2 listopada). W tym czasie zauważalny był zwiększony ruch w rejonie cmentarzy jak i na drogach tranzytowych. W ciągu 7 dób na terenie województwa łódzkiego doszło do 81 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 4 osoby a obrażenia odniosło 90 osób. Mimo licznych apeli policjanci musieli interweniować wobec nietrzeźwych kierujących, eliminując z ruchu 90 takich osób.

Do najtragiczniejszych zdarzeń drogowych doszło w powiatach kutnowskim, piotrkowskim, zgierskim i wieluńskim. W pierwszym powiecie do zdarzenia doszło 28 października około godziny 3:10 na drodze wojewódzkiej nr 702 w miejscowości Rustów. Z dotychczasowych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 45-letni kierujący samochodem renault trafic potrącił idącego niewłaściwą stroną drogi mężczyznę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń około 30-letni pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierujący busem w chwili zdarzenia był trzeźwy. Trwa ustalanie tożsamości ofiary. W kolejnym przypadku do tragicznego wypadku doszło w samym Piotrkowie Trybunalskim 28 października około godziny 10:35 na ulicy Wojska Polskiego. Ze wstępnych informacji policjantów wynika, że 39-letni kierujący samochodem mercedes vito, podczas manewru cofania najechał na pieszego znajdującego się na chodniku. W wyniku poniesionych obrażeń 81-letni piotrkowianin poniósł śmierć na miejscu. Decyzją Prokuratora ciało denata zabezpieczono w prosektorium. Kierowca mercedesa był trzeźwy. Trzecie tragiczne zdarzenie drogowe miało miejsce 28 października 2017 roku około godziny 16:40 na drodze wojewódzkiej nr 702 w miejscowości Dąbrówka Strumiany. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że 75-letni kierujący samochodem renault master jadąc w kierunku miejscowości Biała nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu, w celu uniknięcia zderzania gwałtownie zahamował. Wówczas utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewą stronę jezdni przewracając pojazd, który wjechał do rowu. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń śmierć na miejscu poniósł 55-letni pasażer.

Wieluńscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło 2 listopada 2017 roku na drodze pomiędzy Turowem, a Chotowem. W wyniku tego wypadku śmierć poniósł 55 letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego. Informacja o zdarzeniu wpłynęła do dyżurnego wieluńskiej policji o godz. 21:30. Wstępne ustalenia policjantów na miejscu zdarzenia wskazują, że 55 – letni mieszkaniec pow. wieluńskiego najprawdopodobniej idąc prawą stroną jezdni został potrącony przez nieustalony samochód, a kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia. Pieszy na skutek doznanych obrażeń poniósł śmierć na miejscu. Wieluńscy policjanci, pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.
Zwracamy się z prośbą do świadków tego zdarzenia o osobisty kontakt z dyżurnym wieluńskiej Policji lub kontakt telefoniczny pod numerem 43 8437211, 997, a także pod numerem 112. Informacje, nawet te anonimowe zostaną na pewno sprawdzone przez prowadzących sprawę policjantów.
Źródło: WKP w Łodzi