Architektura, film i fotografia a może design?

Wieść WSSiP w Łodzi

Architektura, film i fotografia a może design? – z nami możesz połączyć swoje pasje! Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi

Wśród absolwentów WSSiP jest wiele znanych nazwisk. Większość prowadzi własne marki. Ich sukcesy wyszły już dawno poza granice Polski. Absolwenci WSSiP zdobywają prestiżowe nagrody, projektują dla arabskich księżniczek, hollywoodzkich aktorek i wszystkich, którzy w ich projektach widzą kunszt i talent. A jest ich niemało. Wśród licznych, znanych nazwisk wymienimy tylko kilka – Katarzyna Sokołowska, Sabrina Pilewicz, Rafał Zieliński, Lana Nguyen, Justyna Jendryka (szczegóły: http://www.designcentre.pl/projektanci.php).
Tylko w ostatnim czasie absolwentka WSSiP Katarzyna Ostapowicz reprezentowała Polskę na POLISH FASHION NOW, studentka Beata Bojda otrzymała tytuł Artysta Roku MUT2014 w kategorii „Debiut Roku”, studentka Aleksandra Jendryka otrzymała pierwszą nagrodę w konkursie Fashion Designer Awards 2015, studentka Magdalena Witkowicz w ramach VII Międzynarodowych Targów Opakowań Packaging Innovations 2015 otrzymała najwyższą nagrodę, absolwent Tomasz Miłosz zdobył wyróżnienie w konkursie KONKURS MAZDA DESIGN 2015, absolwenci Agata i Stanisław Całkowie otrzymali zaszczytny laur Teraz Polska.
Każdy tydzień przynosi nowe, wspaniałe informacje o studentach. Są dumą WSSiP. Ilość nagród i wyróżnień dla studentów WSSiP w kraju i za granicą oraz osiągnięcia zawodowe absolwentów potwierdzają ich dobre, zawodowe przygotowanie i są przyczyną ogromnego zainteresowania pracodawców absolwentami i studentami. To sytuacja wyjątkowa.
Do tradycji należy, że do szkoły zgłaszają się firmy, chcące przyjąć młodych, utalentowanych ludzi na staż lub do pracy. Wielu młodych pracuje zawodowo już podczas studiowania, zdobywając doświadczenia i dodatkowe umiejętności. WSSiP umożliwia pracę w telewizji, firmach projektowych oraz przy pokazach mody, a także udział w prestiżowych, modowych wydarzeniach. (por. np. https://www.youtube.com/watch?v=uE_rhklJBGs lub https://www.youtube.com/watch?v=XHZhq2wu8ho)
Uczelnia mieści się w zabytkowym Pałacu Scheiblera, w równie zabytkowym kwartale miasta tzw. „Księżego Młyna”, obok Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej , Telewizyjnej i Teatralnej tzw. „Filmówki”, Muzeum Kinematografii, filii Muzeum Sztuki, Muzeum Książki oraz Parku Źródliska. Szkoła ma własne, w pełni wyposażone w specjalistyczny sprzęt, pracownie realizacyjne, sale wykładowe, a także trzy galerie, salę kinową, atelier fotograficzne, bibliotekę i akademik.
WSSiP zapewnia kształcenie zarówno na poziomie zawodowym (Studia I stopnia licencjackie i inżynierskie) jak i na poziomie magisterskim (Studia uzupełniające i jednolite II stopnia) oraz Studia podyplomowe w trybie studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.
WSSiP w Łodzi od kilku lat umożliwia studiowanie 2 kierunków równocześnie oraz uzyskanie 2 dyplomów ukończenia studiów wyższych.
Zainteresowanie studiowaniem w uczelni z każdym rokiem, mimo zmniejszającej się w Polsce liczby studentów, rośnie. A szkoła stara się zapewnić niewielkie liczebnie, odpowiednie do efektywnej nauki, grupy studentów.
Wśród studiów dwukierunkowych są:
1. architektura i urbanistyka + architektura wnętrz,
2. formy przemysłowe + grafika projektowa (komunikacja wizualna)
3. fotografia + grafika projektowa (komunikacja wizualna)
4. projektowanie ubioru + fotografia i wiele innych, o które opowiedzą pracownicy dziekanatu dziekanat@wssip.edu.pl lub przybliży oficjalna strona szkoły www.wssip.edu.pl

Jeśli chcesz spełniać marzenia, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania czeka na Ciebie!
JSS
fanpage WSSiP: https://www.facebook.com/pages/Wy%C5%BCsza-Szko%C5%82a-Sztuki-i-Projektowania-w-%C5%81odzi/243557579038637?ref=aymt_homepage_panel
strona Centrum Architektury i Wzornictwa: http://www.designcentre.pl
fanpage CAiW: https://www.facebook.com/pages/Centrum-Architektury-i-Wzornictwa/405530352923050?ref=settings