Bełchatów: droga powiatowa w finale konkursu „Modernizacja Roku 2012”

Wieści_droga_powiatowa_Pożdżenice

Przebudowa drogi powiatowej w Pożdżenicach (gmina Zelów), która została przeprowadzona przez powiat bełchatowski w 2012 roku, zakwalifikowała się do finału ogólnopolskiego konkursu „Modernizacja Roku 2012”.
– Prowadzona przez nas inwestycja po pierwszym etapie konkursu znalazła się wśród dziewięciu zakwalifikowanych do finału inwestycji z całego kraju w kategorii drogi i obiekty mostowe – mówi Tomasz Kijanka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. – To dla nas duży sukces, że drugi raz z powodzeniem startujemy w tak prestiżowych zmaganiach, przypomnę, że w zeszłym roku w tym samym konkursie otrzymaliśmy wyróżnienie za modernizację dróg powiatowych w Wygiełzowie.

Przebudowa drogi powiatowej w Pożdżenicach na terenie Gminy Zelów prowadzona była w 2012 roku. Inwestycję realizował Powiatowy Zarząd Dróg w Bełchatowie, wykonawcą była firma SIDROG Sp. z o.o.-Domaniew. Przebudowa drogi nie ograniczała się jedynie do położenia nowej nawierzchni. Podobnie jak w nagrodzonym w zeszłym roku Wygiełzowie, praktycznie przebudowane zostało całe centrum miejscowości, powstały chodniki, zjazdy do posesji, zbudowano odwodnienie i odnowiono rowy przydrożne.

– Dzięki tej inwestycji Pożdżenice wyglądają zupełnie inaczej, oczywiście w pozytywnym znaczeniu – mówi Tomasz Kijanka. – Oprócz oczywistych aspektów poprawy bezpieczeństwa, mamy także komfort jazdy i przemieszczania się pieszych oraz walory estetyczne. Dodam, że w tym roku na podobną skalę zamierzamy modernizować drogę i pas drogowy w Kociszewie.

Przebudowa w Pożdżenicach kosztowała powiat 3 mln 153 tys. zł, z czego 150 tys. zł wyłożyła gmina Zelów. Inwestycja była również dofinansowana ze środków Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Niezależnie od oceny zgłoszonego przedsięwzięcia dokonanej przez Kapitułę Konkursu, swojego wyboru „Modernizacji Roku 2012” mogą też dokonać internauci. Zasady udziału w tym plebiscycie są proste. Głos może oddać każdy. Wystarczy wejść na stronę http://modernizacja-roku.pl/plebiscyt i … zagłosować na drogę powiatową Zelów – Kurów (kategoria drogi i obiekty mostowe). Głosować można raz dziennie aż do 31 lipca br. Warto, ponieważ także dla głosujących organizator konkursu przewidział atrakcyjne nagrody. Laureatów poznamy pod koniec sierpnia. br.

Celem konkursu „Modernizacja Roku 2012” jest wyłonienie i nagrodzenie realizacji przedsięwzięć budowlanych ukończonych w roku 2012, wyróżniających się szczególnymi walorami. Ideą konkursu jest propagowanie i wspieranie działań dla ratowania obiektów i budowli dziedzictwa narodowego oraz promocja modernizacji, przebudowy i rozbudowy obiektów i urządzeń dla uzyskania efektów użytkowych i estetycznych bez realizacji nowych inwestycji.