Bełchatów: Finał konkursu „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy”

W poniedziałek (18 listopada) w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 w Bełchatowie odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu „ABC bezpieczeństwa na drodze młodego kierowcy”. Po etapie szkolnym, który odbył się 28 października, a w którym startowało 205 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych, do finału zakwalifikowało się 29 uczniów.

Otwarcie finałowego etapu konkursu odbędzie się o godzinie 9.00, następnie uczniowie rozwiązywać będą test finałowy, natomiast zakończenie i ogłoszenie wyników planowane jest koło godziny 11.00.

Konkurs sprawdzającego wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego „ABC BEZPIECZEŃSTWA NA DRODZE MŁODEGO KIEROWCY” organizowany jest przez Stowarzyszenie Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego oraz Starostwo Powiatowe w Bełchatowie.

Nagrodą dla laureatów konkursu jest refundacja kosztów na kurs prawa jazdy kat. B .

Miejsce I – refundacja w wysokości 100% oraz nagroda Starosty Bełchatowskiego,
Miejsce II – refundacja w wysokości 75%,
Miejsce III – refundacja w wysokości 50%.

Pozostali uczestnicy finału otrzymają upominki oraz bony o wartości 100 zł.

Sponsorami nagród są ośrodki szkolenia kierowców zrzeszone w Stowarzyszeniu Ośrodków Szkolenia Kierowców i Instruktorów Regionu Piotrkowskiego z terenu powiatu bełchatowskiego: AUTO – PRIMA, HYŻY, EKSTERN, L-CAR, LUZ, L-SPEED, NIEWIECZERZAŁ, TOP – CAR.

Dla uczestników konkursu i wszystkich zainteresowanych tematyką bezpiecznego poruszania się na naszych drogach, podczas podsumowania konkursu przewidziano wiele atrakcji m.in. jazdę na symulatorze nauki jazdy, pokaz ratownictwa medycznego, spotkanie z przedstawicielem policji oraz egzaminatorem z ośrodka egzaminowania.

Krzysztof Borowski
Rzecznik prasowy
Starostwo Powiatowe w Bełchatowie