Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Bełchatów: Mazury w przebudowie | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Bełchatów: Mazury w przebudowie

droga powiatowa_Mazury

Trwa drugi etap przebudowy drogi powiatowej przebiegającej przez miejscowość Mazury w gminie Bełchatów. W ramach prac budowany jest ciąg pieszo-rowerowy, zjazdy do posesji oraz kanalizacja deszczowa.

– W ubiegłym roku rozpoczęliśmy inwestycję w Mazurach, a wykonywała ją i finansowała gmina Bełchatów – mówi Tomasz Jachymek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. – Z kolei w tym roku kontynuujemy prace, które z kolei finansuje powiat z własnych środków.

Wzdłuż drogi budowany jest ciąg pieszo – rowerowy z kostki brukowej, zjazdy do posesji oraz odwodnienie drogi. Dzięki inwestycji ma poprawić się bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów poruszających się po tej ruchliwej drodze. Z budżetu powiatu na ten cel przeznaczono 400 tysięcy złotych. Długość przebudowywanego w tym roku odcinka drogi to 652 metry.

RP