Bełchatów: Pijana matka wiozła bliźniaki

Wieści Policja

Bełchatowscy policjanci zatrzymali pijaną kobietę, która wiozła ze sobą dwuletnie bliźniaczki. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia swoich dzieci.

10 czerwca 2017 roku około godziny 23.00 dyżurny bełchatowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym, jadącym fiatem ulicą Wojska Polskiego. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy po kilku minutach na ul. Edwardów zauważyli patrol Straży Miejskiej oraz poszukiwany pojazd. Mundurowi od razu wyczuli od siedzącej za kierownicą kobiety silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało prawie 3 promile. Obecni na miejscu strażnicy, poinformowali, że kilka minut wcześniej zauważyli, jak kierująca miała trudności ze skrętem z ul. Wojska Polskiego w ul. Edwardów, unikając zderzenia z sygnalizatorem świetlnym, po czym kontynuowała jazdę lewym pasem, stwarzając zagrożenie dla innych użytkowników.
W pojeździe na tylnym siedzeniu w fotelikach znajdowały się dziewczynki w wieku dwóch lat. Bliźniaczkami zaopiekował się partner kobiety, który zobowiązał się odwieźć dzieci do dziadków, natomiast 39-letnia kierująca została zatrzymana i trafiła do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszała zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Odpowie także za spowodowanie zagrożenia dla życia i zdrowia swoich dzieci.
KWP w Łodzi