Bełchatów: przebudowa drogi na finiszu

Wieści Bełchatów_remont_drogi_powiatowej

Trwają ostatnie prace przy kolejnej dużej inwestycji na drogach powiatu bełchatowskiego – przebudowie drogi powiatowej Bełchatów – Bogdanów na odcinku Bełchatów granica miasta – Dobiecin, wraz z budową ścieżki rowerowej.

– Dziś trwa rozkładanie na drodze ostatniej warstwy asfaltu – warstwy ścieralnej – mówi Tomasz Kijanka, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Bełchatowie. – Następnym elementem będzie wyrównywanie poboczy, ustawienie oznakowania i roboty porządkowe, które zakończą prace na tym odcinku.

A zakres prac na tym odcinku (długości 1392 metrów) jest duży. Istniejąca nawierzchnia drogi została sfrezowana, jezdnia została poszerzona, rozkładana jest nowa warstwa ścieralna, powstały nowe rowy przydrożne, zjazdy do posesji, zatoczki autobusowe. Dla bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych obok jezdni została zbudowana ścieżka rowerowa. Tak więc po ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie, której remont wspólnie z miastem finansuje starostwo, kolejny odcinek tej drogi powiatowej zyska zupełnie nowe oblicze estetyczne i praktyczne.

Remontowany obecnie odcinek zaczyna się na końcu ulicy Czyżewskiego w Bełchatowie i biegnie aż do Dobiecina (do skrętu w stronę szkoły podstawowej). Oprócz remontu nawierzchni i budowy ścieżki rowerowej, zjazdów i rowów przydrożnych, przy drodze pojawi się nowe oznakowanie pionowe i poziome.

Koszt prac to ponad 1.500.000 złotych, przetarg wygrało Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych z Piotrkowa Trybunalskiego. Inwestycja dofinansowana jest przez gminę Bełchatów.