Bełchatowscy pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

W środę 22 sierpnia br. wyruszyła 119. Bełchatowska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę. Przed pielgrzymami trzy dni marszu i 80 km do pokonania.

W tym roku z naszego miasta wyruszyły 4 grupy – niebieska, biała, zielona i czerwona. Podczas drogi będzie towarzyszyło im hasło „Amen, Amen”. Wśród ponad 600 pielgrzymów są starsze osoby, młodzież oraz rodziny z małymi dziećmi – niektóre z nich jadą w wózkach. Pątnicy niosą przy sobie tylko podręczny bagaż, pozostałe rzeczy – plecaki, namioty, śpiwory, karimaty i dodatkowy ekwipunek – wiozą samochody. Droga na Jasną Górą potrwa trzy dni z przerwami na nocleg w Brudzicach i Broniszewie. Do Częstochowy pielgrzymka dotrze w piątek (24.08) około godziny 14:00. W niedzielę 26 sierpnia bełchatowianie będą uczestniczyli w obchodach święta Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze. W drogę powrotną wyruszą w poniedziałek i dotrą do Bełchatowa we wtorek (28.08), w godzinach wieczornych.

Mieszkańcy Bełchatowa wezmą też udział w rowerowej pielgrzymce na Jasną Górę, którą przy współpracy z parafią Narodzenia NMP w Bełchatowie organizuje Załoga Rowerowa „Zgrzyt”. Patronat nad pielgrzymką objął Prezydent Miasta Bełchatowa. Wyjazd zaplanowany jest na 24 sierpnia o godzinie 6:00 sprzed kościoła przy ul. Kościuszki. Pielgrzymi wejdą na Jasną Górę razem z Pielgrzymką Pieszą Dekanatu Bełchatowskiego.
A.K.
www.belchatow.pl