Bezgotówkowe udogodnienia dla petentów

Wieści płatność

Godziny oczekiwania, możliwość uiszczania opłat tylko w wyznaczonych godzinach, kolejki – wszystkie te aspekty funkcjonowania polskich urzędów powoli odchodzą do lamusa.

Piotrkowianie już od dłuższego czasu korzystają z możliwości zakładania firmy przez internet, zajmowania kolejki w urzędzie poprzez internetową rejestrację, czy możliwość telefonicznego umówienia się na wizytę urzędnika w domu u osób starszych i niepełnosprawnych.
To nie koniec udogodnień wprowadzanych przez piotrkowski magistrat.

Od nowego roku podatnicy będą mieli możliwość dokonywania płatności kartami. To za sprawą przetargu ogłoszonego przez magistrat, którego jednym z elementów jest wdrożenie nowinek z zakresu obrotu bezgotówkowego. Oznacza to, że od 1 stycznia m.in. podatki, opłaty związane z rejestracją samochodu czy wyrobieniem prawo jazdy będzie można uiszczać za pomocą kart płatniczych. Terminale zainstalowane zostaną w kasach magistratu zarówno przy Pasażu Karola Rudowskiego 10, jak i przy Szkolnej 28.

To jednak nie koniec zmian i udogodnień dla petentów. Również od początku nowego roku w budynku Urzędu Miasta przy ulicy Szkolnej stanie kasa automatyczna, czyli tzw. wpłatomat, który będzie wyposażony w czytnik kodów kreskowych.

We wpłatomacie będzie można uregulować opłaty podatkowe. Na każdej decyzji umieszczony będzie specjalny kod kresowy. Po wczytaniu przez kasę automatyczną kodu na monitorze wyświetlone zostaną dane podatnika. Wówczas we wpłatomacie będzie można uiścić opłatę. Piotrkowianie z nowo powstałej kasy automatycznej będą mogli korzystać przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.