Bezpieczeństwo i zabawa

Wieści policja

Wakacje dobiegają już końca a tym samym kolejna akcja „Wyciągamy dzieci z bramy”, której organizatorem jest Miejski Ośrodek Kultury przy współudziale Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim. Cotygodniowe plenerowe spotkania z dziećmi mają na celu zapewnienie letniego wypoczynku dzieciom, które na czas wakacji pozostały w mieście.

Spotkanie z najmłodszymi piotrkowianami odbyło się 23 sierpnia na szkolnym boisku na Osiedlu Wysoka. Podczas licznych zabaw dzieci mogły również obejrzeć i usiąść za kierownicą policyjnych motocykli. Starsze dzieci, które nie posiadają jeszcze karty rowerowej po zdaniu egzaminu teoretycznego i praktycznego miały szansę na otrzymanie pierwszych uprawnień kierującego. Podczas wczorajszego letniego spotkania z dziećmi policjanci piotrkowskiej drogówki wręczali najmłodszym maskotki Pancernika Gustawa, który ma za zadanie przypominać o potrzebie dbania o bezpieczeństwo i zachęcać dzieci do podróżowania w specjalnych fotelikach.

Mundurowi, którzy włączyli się do ogólnopolskiej kampanii „Klub Pancernika klika w fotelikach” zorganizowanej przez Instytut Transportu Samochodowego, podczas prowadzonych kontroli drogowych będą wręczali maskotkę, którą podróżujący w foteliku mały pasażer przypnie do pasów bezpieczeństwa.

asp.sztab. Małgorzata Mastalerz
www.piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl