Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach dla seniorów

Wieści CD Jarosty dla seniorów (1)

26 września Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach, w ramach akcji środowiskowo-społecznej, zaprosiło na spacer „nordic walking” grupę seniorów z dziennego domu pomocy społecznej w Piotrkowie Trybunalskim.

Wydarzenie miało na celu zachęcenie ich do zdrowej aktywności fizycznej oraz troski o środowisko. Całość akcji zakończyła wspólna kolacja i czas spędzony przy ognisku.
Wizją IKEA jest tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi i społeczności. Firma podejmuje wiele różnego rodzaju działań, które mają prowadzić do spełniania tych założeń. Do tej pory swoją pomoc kierowała najczęściej w stronę dzieci, osób chorych lub pokrzywdzonych przez los. Tym razem została ona zwrócona w kierunku osób starszych.
W ramach akcji środowiskowo-społecznej, Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty wspólnie z pracownikami IKEA i pracownikami operatora magazynu firmy Fm Logistic, zaprosiło grupę seniorów z dziennego domu pomocy społecznej w Piotrkowie Trybunalskim na spacer „nordic walkig”. Celem akcji było zachęcenie starszych osób do zdrowej aktywności i troski o środowisko. Spacer odbył się pod okiem i po wcześniejszych instrukcjach profesjonalnego trenera, który jest również rehabilitantem oddziału kardiologicznego w szpitalu w Piotrkowie Trybunalskim.
Każdy z uczestników akcji otrzymał w prezencie kije „nordic walking”, które mają zachęcać do regularnej aktywności na co dzień. Seniorom zostały także przekazane upominki w postaci artykułów spożywczych ze Sklepiku Szwedzkiego IKEA oraz wzięli oni udział w prezentacji na temat Szwecji i jej kultury. Akcja zakończyła się wspólną kolacją i ogniskiem.
Więcej informacji na temat IKEA znaleźć można na stronie www.ikea.pl