Conventa et parlamenta

8 maja 2014 r. w Piotrkowskiej Filii UJK odbędą się obrady Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Conventa et parlamenta”, współorganizowanej przez Archiwum Państwowe w Piotrkowie Trybunalskim oraz Instytut Historii Filii UJK w Piotrkowie Tryb.

Obradom towarzyszyć będzie panel pt. „Nauki pomocnicze historii w edukacji archiwalnej” współorganizowany przez Sekcję Edukacji Archiwalnej Stowarzyszenia Archiwistów Polskich.
Jest to pierwsza w tym roku tak duża impreza naukowo-kulturalna w naszym regionie. Jej adresatami są nie tylko specjaliści, lecz również szerokie grono pasjonatów i młodych adeptów historii oraz nauk pokrewnych. Dla młodzieży planującej podjąć studia historyczne, czy też archiwalne – a w szczególności humanistyczne – jest to okazja do poznania wybitnych specjalistów, badaczy reprezentujących środowisko ogólnopolskie. Ponadto miłośnicy historii z naszego regionu będą mieli okazję odwiedzenia progów rodzimego Instytutu Historii, którego wielu absolwentów pracuje obecnie w szeregu instytucji kultury, nauki i oświaty, administracji i samorządu, i nie tylko…
Początek o godz. 9:00 w siedzibie Instytutu Historii Filii UJK, przy ul. Słowackiego 114/118 , SALA NR 111 (BUDYNEK B )
W S T Ę P W O L N Y