Droga na skróty, która mogła zakończyć się tragicznie

Wieści Drzewica zalew

Dzięki szybkiej reakcji policjantów z Komisariatu Policji w Drzewicy oraz strażaków uratowano dwóch tonących w drzewickim zalewie. Pod młodymi mężczyznami zarwał się bardzo kruchy lód.

Policjanci o zdarzeniu zostali powiadomieni 1 marca 2013 roku około godziny 16.30. Okazało się, że trzech młodych mężczyzn weszło na zamarznięty od strony osiedla Bolesława Chrobrego w Drzewicy zalew .13-latek, który był tam ze swoim o 3 lata starszym bratem i 22 letnim kolegą widząc, że pod jego towarzyszami zarwał się lód, zdołał wydostać się na brzeg i powiadomić o zdarzeniu służby ratunkowe.
Kiedy jako pierwsi dotarli na miejsce policjanci wraz ze strażakami ochotnikami z Drzewicy, natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową, którą kontynuowali z przybyłymi na miejsce strażakami z PSP w Opocznie.Strażacy wraz z policjantem dotarli do 22-latka i 16 -latka wciągnęli mężczyzn na brzeg. Młodzi drzewiczanie zostali przetransportowani do opoczyńskiego szpitala. Na szczęście żaden nie wymagał intensywnej opieki medycznej. Lekarze stwierdzili u mężczyzn jedynie wychłodzenie. Okazało się, że starsi chłopcy w chwili zdarzenia znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Dwaj bracia w wieku 13 i 16 lat pozostali na obserwacji, natomiast 22-latek postanowił na własną prośbę opuścić szpital. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż mężczyźni weszli na jak im się wydawało zamarznięty zalew by skrócić sobie drogę w dotarciu na jego drugi brzeg.

Na szczęście tym razem ta dramatyczna historia skończyła się szczęśliwie. Policjanci ostrzegają. Pamiętajmy, że wchodzenie na z pozoru zamarznięte akweny wodne może zakończyć się o wiele bardziej tragicznie.
KPP w Opocznie