Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu

Wieści obóz koncentracyjny Oświęcim

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, piotrkowska książnica uczci przypadający w kwietniu Dzień Pamięci Ofiar Holokaustu. Obchody zaplanowano na 8 kwietnia.

Tego dnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Jerozolimska 29) będzie można zapoznać się z historią Polaków, którzy ratowali Żydów w naszym regionie. Opowie o tym wykład pt. „Polacy ratujący Żydów w czasach II wojny światowej”, który zostanie wygłoszony przez Adama Sitarka – pracownika Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej. Początek o godzinie 12.00 w Czytelni dla dorosłych.

Obchody uzupełni projekcja filmu pt. „Ala z elementarza” (2010, Polska, reż. E. Wróblewska), udostępnionego dzięki uprzejmości Stowarzyszenia „Żydowskie Motywy”.

Uroczystości zbiegną się z 70. rocznicą powstania w getcie warszawskim. Wydarzenie to upamiętni wystawa w holu przed Czytelnią. Ukaże ona krótką historię getta, przebieg powstania oraz sylwetki głównodowodzących walkami. Wystawę bogato wzbogaconą fotografiami będzie można oglądać do końca kwietnia.
UM Piotrkowa Tryb.