Fabryka Grohmana numerem 1!

Zrewitalizowana fabryka Ludwika Grohmana z Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zwyciężyła w międzynarodowym konkursie John Jacob Astor organizowaną przez jedną z najważniejszych na świecie targów inwestycyjnych – Expo Real 2013 w Monachium.
W konkursie na najlepsze nieruchomości komercyjne wystartowało 39 projektów z całego świata, ale ostatecznie w głosowaniu internetowym liczyły się dwa: Skylabs z Heidelbergu w Niemczech oraz fabryka Grohmana z Łodzi. Głosować można było na stronie konkursu lub za pomocą portali społecznościowych. Na facebooku Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna utworzyła wydarzenie „5 gwiazdek dla fabryki Grohmana w Łodzi”: https://www.facebook.com/events/582377218476597/
W głosowanie zaangażowały się setki łodzian, media, portale internetowe z Łodzi, Śląska, Warszawy, a nawet z zagranicy. Ostateczne wyniki ogłoszono w poniedziałek 7 października – i do końca były one niewiadomą, gdyż przez ostatnie dwa dni konkursu wyłączone były liczniki pokazujące wynik. Łódzka fabryka Grohmana wygrała z przewagą… 80 głosów!
Nagrodę odebrali w Monachium prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a także Piotr Grabowicz, prezes MCKB, czyli wykonawca rewitalizacji. Dzięki wygranej Strefa może liczyć na promocję swojego zrewitalizowanego obiektu podczas tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Nieruchomości i Inwestycji Expo Real oraz opłacone stoisko podczas przyszłorocznej edycji imprezy.
Tomasz Sadzyński, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej: – Podczas głosowania łodzianie i wielu internautów z całej Polski poświęcili nam rzecz najcenniejszą – swój czas i zaangażowanie. Bez nich nie moglibyśmy tak pięknie współzawodniczyć – spośród 39 projektów z całego świata ostatecznie liczyły się tylko dwa: fabryka Grohmana z Łodzi i Skylabs z Niemiec. Nasz, łódzki projekt zyskał zwolenników także daleko poza Łodzią, z czego jesteśmy dumni. Dziękujemy bardzo i w najbliższym czasie – po spotkaniu z zespołem ŁSSE – postaramy się znaleźć sposób, jak możemy wszystkim symbolicznie podziękować. Tym razem to my poświęcimy łodzianom nasz czas i zaangażowanie.
Dla Łodzi, ŁSSE i Regionu Łódzkiej wygrana oznacza gigantyczną promocję i prestiż. Tym bardziej, że Międzynarodowe Targi Inwestycji i Nieruchomości Komercyjnych EXPO REAL 2013 to największa tego typu impreza w Europie.

Zwycięska fabryka Grohmana to m.in. nowocześnie wyposażone sale konferencyjne i szkoleniowe o różnej powierzchni – największa na 250-300 osób, a także ponad 1400 m kw. powierzchni biurowych pod wynajem oraz biura ŁSSE. Projekt powstał w łódzkim biurze architektonicznym AGG Architekci Grupa Grabowski (autorką projektu jest inż. Anna Grabowska), a za jego wykonanie odpowiadało konsorcjum firm, którego liderem była łódzka firma MCKB. Rewitalizacja uzyskała akceptację Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Łodzi, a inwestycja w całości została sfinansowana ze środków własnych ŁSSE.