Ferie z UJK

Wieści_Ferie z UJK

Piotrkowska filia Uniwersytetu Jana Kochanowskiego zaprasza dzieci i młodzież do spędzenia ferii razem z UJK. Władze uczelni przygotowały specjalny program „Tydzień Ferii z Uniwersytetem”, skierowany do dzieci i młodzieży.

Ferie z UJK rozpoczynają się już 20 stycznia. Wówczas przygotowano specjalne zajęcia dla dzieci z przedszkoli. Najmłodsi będą mieli okazję zwiedzić uniwersytet, spotkać się z dziekanem oraz uczestniczyć w „Uniwersyteckim konwersatorium przedszkolaka”.
Dzień później atrakcje czekają na licealistów, którzy będą mogli odbyć militarną podroż w czasie oraz spotkać się z konsulem USA. Natomiast w środę, 22 stycznia zaplanowano dzień japoński, podczas którego uczniowie ze szkół podstawowych zobaczą pokazy Aikido oraz wezmą udział w warsztatach z kaligrafii.
Kolejny dzień to program skierowany dla gimnazjalistów, którzy poznają zasady pierwszej pomocy oraz sztukę zapamiętywania. Ostatni dzień ferii z UJK to propozycja dla klas I-III szkół podstawowych. W programie m.in. przedstawienie teatralne „W krainie bajek”.

Zgłoszenia grup oraz osób indywidualnych przyjmowane są do 17 stycznia.