Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Festiwal folklorystyczny w Opocznie | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Festiwal folklorystyczny w Opocznie

Wieści_Festiwal_Opoczno

26 sierpnia w Opocznie odbędzie się Festiwal Folklorystyczny Na Styku Ziemi Łódzkiej Mazowsza i Małopolski.


W niedzielne popołudnie w Miejskim Domu Kultury odbędzie się już czwarty festiwal zorganizowany w Opocznie przez Stowarzyszenie Kultura Ludowa Regionu Opoczyńskiego i Powiat Opoczyński. Jest to znakomita okazja do spotkania z tańcem, śpiewem i muzyką ludową. Na scenie wystąpią wybrane kapele, zespoły śpiewacze i grupy taneczne z: Mazowsza, Małopolski i Ziemi Łódzkiej. Gościem specjalnym festiwalu będzie kapela i zespół taneczny z zaprzyjaźnionego z Powiatem Opoczyńskim Rejonu Chocimskiego na Ukrainie.

Koła Gospodyń Wiejskich powiatu opoczyńskiego przygotują tradycyjne wiejskie potrawy, którymi częstować będą publiczność i wykonawców. Będzie można dowiedzieć się jak je przygotować i z jakich produktów powstały. Przepisy na opoczyńskie potrawy znajdą się w folderze jaki wydany zostanie po zakończeniu festiwalu. Zaś fotografowie, nie tylko amatorzy, mogą wziąć udział II Otwartym Konkursie Fotograficznym – Pejzaż Opoczyńskiej Wsi.

www.opocznopowiat.pl