Finał konkursów policyjnych

wiesci_konkurs_policyjny_2

W dniach 28 – 30 października 2012 roku w Ośrodku Szkolenia Policji w Łodzi z siedzibą w Sieradzu odbyła się druga edycja wojewódzkich zawodów policjantów pełniących służbę w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych lub doprowadzonych w celu wytrzeźwienia, zorganizowanych przez Wydział Prewencji KWP w Łodzi.

wiesci_konkurs_policyjny

 Mł. asp. Marcin Gronowski i jego pies Aldi. 

W zawodach wzięło udział 20 policjantów zgłoszonych przez kierowników jednostek, w których znajdują się w/w pomieszczenia. Rywalizowali w czterech konkurencjach takich jak: test wiedzy zawodowej składający się z 60 pytań związanych tematycznie z służbą w PdOZ, udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej, symulacja wydarzenia nadzwyczajnego w pomieszczeniach oraz techniki obezwładniania osób. W zawodach,w charakterze obserwatora, uczestniczył przedstawiciel Wydziału Konwojowego Biura Prewencji Komendy Głównej Policji podinsp. Leszek Wójcik.
Na auli Ośrodka Szkolenia Policji zawody uroczyście zakończył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi Insp. Cezary Popławski, który wspólnie z przedstawicielem Komendy Głównej Policji wręczył puchary, dyplomy oraz nagrody dla najlepszych trzech funkcjonariuszy wyłonionych w zawodach, którymi okazali się:

I miejsce – sierż. sztab. Mariusz Dybała (KMP w Łodzi)
II miejsce – sierż. sztab. Andrzej Biskup (KPP w Bełchatowie)
III miejsce – sierż. sztab. Karol Chojecki (KPP w Rawie Mazowieckiej)

Dodatkowo w trakcie uroczystości wręczono puchary, dyplomy oraz nagrody dla trzech najlepszych przewodników psów służbowych, wyłonionych w zawodach kynologii policyjnej, które odbyły się w dniach od 15 do 19 października 2012 r. Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zorganizował finał zawodów o miano „Najlepszego przewodnika psa kategorii patrolowo – tropiącej 2012 roku ”. W zmaganiach wzięło udział 29 przewodników reprezentujących powiaty województwa łódzkiego. Zawodnicy zostali podzieleni na cztery grupy, w których rozgrywali poszczególne konkurencje. Punkty przyznawano za posłuszeństwo, ćwiczenia obrończe i tropienie śladów. Reprezentant KP Rawa Mazowiecka, młodszy aspirant Marcin Gronowski i jego pies Aldi zajęli w zawodach VI miejsce.