Grand Prix dla K2

Przez cztery dni Piotrków Trybunalski był stolicą polskiego kabaretu. 20 października w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się gala finałowa.

Trybunały rozpoczęły się w czwartek od spektaklu „Berlin czwarta rano” w wykonaniu Teatru Muzycznego ROMA z Warszawy. Na piotrkowskiej scenie pojawili się m.in. Katarzyna Zielińska, Rafał Maserak, Anna Głogowska oraz Kacper Kuszewski.
W piątek do południa piotrkowianie mieli okazję zobaczyć trybunałowe kino, a po południu wystąpił Andrzej Poniedzielski. Piątkową część trybunałów zakończył występ Natalii Sikory i Marcina Januszkiewicza, którzy połączyli siły w koncercie piosenki poetyckiej. Usłyszeliśmy utwory m.in.: Janis Joplin, Czesława Niemena czy Seweryna Krajewskiego.

W sobotę rozegrano wielką Kabaretową bitwę pod Piotrkowem: Wrocław kontra Zielona Góra, a później wystąpił kabaret Hrabi.
Galę kończącą Trybunały Kabaretowe rozpoczął występ Mariusza Kałamagi wraz z kolegami, czyli kabaret Łowcy. B. Następnie na scenę wkroczyły młode kabarety, które walczyły o Grand Prix Festiwalu i wpis do Konstytucji Kabaretowej. W tym konkursie bezkonkurencyjny okazał się kabaret K2, który decyzją publiczności zdobył Grand Prix.

Tradycyjnie przyznano nagrodę Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. „Okrągłą bańkę” z rąk Wiceprezydenta Miasta Adama Karzewnika odebrały kabarety z Zielonej Góry, które wygrały sobotnią bitwę.

XI Trybunały Kabaretowe zakończył występ Ireneusza Krosnego – najzabawniejszego polskiego mima.