II edycja konkursu „EKO – MŁODZIEŻ”

EKOmlodziez

19 listopada odbędzie się pierwszy etap II edycja Konkursu Ekologicznego „Eko-młodzież”, organizowanego przez Społeczną Akademię Nauk we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.
Konkurs skierowany jest do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z województwa łódzkiego. Celem konkursu jest popularyzacja i wzrost poziomu wiedzy z zakresu ochrony środowiska, wzrost świadomości ekologicznej, wykształcenie postaw proekologicznych i wykształcenie indywidualnej odpowiedzialności za stan środowiska wśród młodzieży.
Uczestnicy rywalizują o atrakcyjne nagrody w postaci laptopa, roweru i tabletów multimedialnych. Każdy z min. 50 finalistów otrzyma encyklopedię wiedzy o ochronie środowiska.
Pierwszy etap konkursu odbędzie się 19 listopada 2014 r. w regionalnych placówkach Społecznej Akademii Nauk oraz w wyznaczonych placówkach w województwie łódzkim, w miastach: Łódź, Bełchatów, Radomsko, Piotrków Trybunalski, Wieluń, Zduńska Wola, Łowicz, Poddębice, Opoczno, Skierniewice, Rawa Mazowiecka, Tomaszów Mazowiecki, Kutno, Łęczyca.; natomiast II etap będzie miał miejsce dn. 10 grudnia 2014 r w Społecznej Akademii Nauk w Łodzi.

Gala finałowa i rozdanie nagród odbędzie się w siedzibie Społecznej Akademii Nauk w Łodzi dn. 18 grudnia 2014 r. w ramach seminarium ekologicznego „Rola i znaczenie ekologii w życiu dzisiejszej młodzieży”.
Zgłoszenia do udziału w konkursie przyjmowane będą do 13 listopada 2014 r.
Więcej informacji na www.lodz.san.edu.pl