II Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego

forum gospodarcze

Tegoroczne dwudniowe Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego odbędzie się 6 i 7 kwietnia br. w Bełchatowie.

Forum Gospodarcze Powiatu Bełchatowskiego jest jednym z największych wydarzeń biznesowo-gospodarczych w regionie.
– Pierwsza edycja tego przedsięwzięcia w ubiegłym roku spotkała się z dużym zainteresowaniem. Mam nadzieję, że ta edycja forum zakończy się jeszcze większym sukcesem. Dzięki zaangażowaniu Regionalnej Izby Gospodarczej i przedsiębiorców, forum wyróżnia się spośród innych tym, że jest „żywe”, nie opiera się wyłącznie na wysłuchaniu wykładów. Przedsiębiorcy mogą się spotkać, nawiązać kontakty, porozmawiać i wymienić swoje doświadczenia. Jestem przekonany, że podjęta inicjatywa może pomóc firmom w dobrym prosperowaniu, rozwijaniu się i tworzeniu nowych miejsc pracy. Taki jest nasz zasadniczy cel – mówi Waldemar Wyczachowski, starosta bełchatowski, pomysłodawca i główny organizator forum. – W tym roku zmodyfikowaliśmy trochę formułę forum. Poza panelami merytorycznymi i dyskusyjnymi, będzie również możliwość ekspozycji firm. Jest to z pewnością istotne z punku widzenia wymiany doświadczeń. Tegoroczne forum będzie również otwarte dla mieszkańców powiatu bełchatowskiego. Dlatego też zapraszam wszystkich mieszkańców, którzy są zainteresowani przedsiębiorczością i ofertą działających na naszym rynku firm – dodaje starosta. Z kolei Andrzej Ratajski, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Bełchatowie podkreślił, że zaczątkiem tego wydarzenia, było zorganizowanie konkursu „Firma na medal”. Tegorocznego laureata konkursu poznamy podczas gali finałowej, która odbędzie się drugiego dnia Forum Gospodarczego. – W ubiegłym roku w forum wzięło udział ponad 150 podmiotów gospodarczych i to nie tylko z powiatu bełchatowskiego. Jest to więc już wydarzenie regionalne. W tym roku liczymy na jeszcze większą frekwencję – zaznaczył Andrzej Ratajski.
Pierwszy dzień forum zorganizowany zostanie w hali widowiskowo-sportowej Hotelu Sport w Bełchatowie. Z kolei drugiego dnia odbędzie się spotkanie studyjne w Dworku Słupia. Podczas prelekcji i paneli dyskusyjnych mowa będzie m.in. o możliwości zastosowania nowoczesnych narzędzi w procesie inwestycji budowlanej, przyszłości bełchatowskiej kopalni w kontekście kooperacji z firmami zewnętrznymi, o przestępstwach gospodarczych w Internecie, partnerstwie publiczno-prywatnym, funduszach na rozkręcenie biznesu, a także o pożądanych umiejętnościach menadżerów i wypaleniu zawodowym.
Rejestracja elektroniczna uczestników forum odbywa się na stronie www.powiat-belchatowski.pl w zakładce Gospodarka/II Forum Gospodarcze. Zapisy trwają do końca marca. Z kolei osoby zainteresowane spotkaniem studyjnym w Dworku Słupia (7 kwietnia) powinny zgłosić swój udział do 10 marca. Zarejestrowani przedsiębiorcy otrzymają bezpłatnie identyfikatory oraz materiały promocyjne. Forum będą towarzyszyć prezentacje firm na stoiskach wystawienniczych. Liczba stoisk jest ograniczona. O przyznaniu bezpłatnego stoiska promocyjnego dla firmy decyduje kolejność zgłoszeń.