IKEA organizuje zbiórkę pluszaków

Wieści Rambo Jet dla IKEA Łódź

IKEA Łódź chcąc wywołać choć trochę uśmiechu na twarzach małych pacjentów, już po raz piąty organizuje zbiórkę pluszaków z asortymentu IKEA dla Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. W tym roku inicjatywę wspiera szczególny projekt muzyczny. Zespół Rambo Jet napisał i nagrał piosenkę „Tutaj i teraz”, w której zachęca Łodzian do włączenia się w akcję.
Akcja „Kup pluszaka dla dzieciaka” jest częścią ogólnoświatowej kampanii IKEA „Pluszaki dla edukacji. 1 euro to majątek”. W jej ramach IKEA Foundation ze sprzedaży każdej pluszowej zabawki lub książeczki w dniach 10 listopada 2013 – 4 stycznia 2014 w sklepach IKEA, przekazuje 1 euro na programy edukacyjne dla dzieci z krajów rozwijających się, realizowane przez organizacje UNICEF i Save the Children.
IKEA Łódź w ramach ogólnoświatowej kampanii organizuje również akcję lokalną – zbiórkę pluszaków dla Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Akcja „Kup pluszaka dla dzieciaka” z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców województwa łódzkiego.
„W 2009 roku, startując z akcją, zebraliśmy 189 pluszaków. W roku ubiegłym było ich już 3389. To świadczy o wielkim zaangażowaniu Łodzian i otwarciu ich serc na potrzeby najmłodszych, do których wysyłane są zespoły ratunkowe Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi. Dzięki dobroci naszych klientów, dzieci transportowane do szpitali mogą przytulać się do maskotek i choć na chwilę zapomnieć o strachu i cierpieniu. Wierzymy, że w tym roku ludzi dobrej woli będzie jeszcze więcej. W zachęcaniu do zbiórki pluszaków pomaga nam zaprzyjaźniony zespół – Rambo Jet” – powiedziała Dagmara Kapitułka-Wojdak, Marketing Manager IKEA Łódź.
Tutaj dzieją się cuda
W ramach wsparcia lokalnej kampanii Soft Toys, zespół Rambo Jet napisał i nagrał dla IKEA Łódź utwór „Tutaj i teraz”, zachęcający do wspólnego pomagania. Jest to piosenka mówiąca o wierze, nadziei oraz zwykłych gestach, które dzięki zaangażowaniu wielu ludzi mają ogromną moc. Dodatkowo powstał również teledysk, w którym udział wzięli członkowie zespołu, rozśpiewane dzieci, a także najważniejsi bohaterowie – pluszaki.

Zbiórka pluszaków rozpocznie się w piątek 8 listopada 2013 roku. Będzie je można wrzucać do urny ustawionej za kasami sklepu IKEA Łódź.
Więcej informacji na temat akcji można znaleźć na stronie www.IKEA.pl/lodz. Teledysk dostępny jest pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=VCLHVTejLWQ

źródło i foto: IKEA Łódź