IKEA urządziła kolejne pomieszczenie w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki

Remont w ICZMP

W sierpniu w Klinice Neurochirurgii Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi powstała „Strefa rodzica”. W październiku zakończyła się z kolei aranżacja pokoju dla mam w Klinice Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i  Niemowląt. Tym samym placówka zyskała kolejne pomieszczenie, urządzone przez Centrum Dystrybucji IKEA Jarosty oraz IKEA Łódź.
W tym roku Centrum Dystrybucji IKEA w Jarostach oraz IKEA Łódź pomogło w odświeżeniu i wyposażeniu kilku pomieszczeń w szpitalach w Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim. Powstały sale małych pacjentów, świetlice dla dzieci i opiekunów, pokoje dla rodziców.
Ostatnim zrealizowanym projektem jest pokój dla matek w Klinice  Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i  Niemowląt ICZMP w Łodzi.
„Cieszymy się, że wspólnie z IKEA Łódź mogliśmy zrealizować tak ważne dla Łodzi i całego regionu projekty. Jesteśmy pewni, że posłużą one małym pacjentom i ich rodzinom, a to właśnie jest naszą wizją – tworzenie lepszego życia na co dzień dla wielu ludzi i społeczności” – powiedziała Iwona Gasik-Płomińska, Sustainability Developer IKEA DS North Europe.
W nowo wyremontowanej Klinice Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i  Niemowląt w ICZMP w Łodzi wyposażone zostały dwa pokoje. Służą on. m.in. jako miejsce, w którym mamy mogą m.in. odpocząć po godzinach spędzonych przy dziecięcych łóżeczkach czy inkubatorach. Mogą tam zjeść posiłek oraz przygotować mleko dla dziecka.
Dodatkowo dostarczono też kolorowe kocyki, pościel oraz kolorowe pojemniki i lampki nocne, które sprawiają, że pomieszczenia nabierają przyjaznego i domowego klimatu.
Kontynuacją działań w łódzkich szpitalach będzie pomoc dla oddziału onkologicznego dzieci młodszych w szpitalu dziecięcym przy ul. Spornej w Łodzi, która planowana jest w przyszłym roku.
Źródło i foto: IKEA Łódź