JYSK wspiera potrzebujących

Wieści_JYSK

W obecnych czasach jest powszechnie akceptowane angażowanie się firm prywatnych, organizacji i instytucji państwowych w relację ze społecznością, która ją otacza. Przykładem dobrych praktyk jest właśnie inicjatywa Centrum Dystrybucji JYSK w Radomsku.
Duńska firma przeznaczyła ponad 120 tysięcy zł na rzecz potrzebujących. Pomoc rzeczowa w postaci mebli, pościeli, potrzebnych artykułów wyposażenia wnętrz dla szkół i fundacji z Radomska i okolic, a także współpraca ze szkołami, organizacja praktyk zawodowych dla młodzieży szkolnej – to tylko niektóre przykłady działań JYSK. Ponadto firma corocznie organizuje w Radomsku Kiermasz Charytatywny „Dobry Produkt, Szczytny Cel”, podczas którego sprzedawane są produkty JYSK po bardzo atrakcyjnych cenach. Dochód z tej inicjatywy przeznaczony jest na wsparcie potrzebujących i inwestowanie w rozwój dzieci i młodzieży z Radomska i okolic. Największe wsparcie w tym roku, tj. ponad 67.000 zł, na remont siedziby otrzymało od JYSK Stowarzyszenie Opiekunów Osób Niepełnosprawnych „Koniczynka” z Radomska. JYSK sfinansował także m.in. zakup specjalistycznych materiałów edukacyjnych oraz zestawów komputerowych dla SOSW oraz dofinansował zakup aparatu słuchowego dla niedosłyszącej Emilii.
– Nasze priorytety to pomoc niepełnosprawnym oraz wsparcie dla dzieci i młodzieży. Zależy nam na sensownych działaniach, które będą przynosiły realną zmianę w życiu ludzi i całej społeczności – mówi Bartłomiej Tulejko, dyrektor Centrum Dystrybucji JYSK. Należy zauważyć, iż wszystkie organizowane akcje na rzecz osób potrzebujących zakończyły się dużym sukcesem i imponującym wynikiem finansowym. W przyszłości będziemy kibicować kolejnym inicjatywom ze strony JYSK w Radomsku i informować o nich na łamach naszej gazety.
AWC