Karambol na S-8

Wieści karambol, S8

Policjanci ustalają przyczyny tragicznego karambolu, do którego doszło 3 maja 2014 roku, około godziny 23.30 na drodze S-8 w rejonie gminy Kowiesy w powiecie skierniewickim a dokładnie na 403 km pasa w kierunku na Wrocław.

W nocy w tym rejonie panowała gęsta mgła utrudniająca widoczność. W wypadku łącznie brało udział 11 pojazdów, w tym dwa ciężarowe. Na miejscu całą noc pracowały wszystkie służby ratunkowe. W pierwszym etapie skoncentrowano działania na udzielaniu pomocy medycznej rannym. Niestety aktualny bilans to trzy ofiary śmiertelne: 35-letni mężczyzna, 37-letnia kobieta oraz dziecko. Drugie przetransportowano do szpitala. Jak wynika ze wstępnych ustaleń pomoc udzielana była także 25 osobom rannym. Część z nich ( 9 osób w tym 4 dzieci) trafiła do szpitali w Skierniewicach, Łodzi i Zgierzu.
Policjanci na bieżąco organizowali objazdy przez Skierniewice i Rawę Mazowiecką a także koordynowali wszystkie działania. Szczegółowe oględziny zakończono nad ranem. Aktualnie trwa usuwanie ostatnich pojazdów z drogi. Ruch został udrożniony około godziny 10.30. Okoliczności i przyczyny wypadku wyjaśni śledztwo.

KWP w Łodzi