Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Kickboxing w Kleszczowie | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Kickboxing w Kleszczowie

Wieści kickboxing

Od 15 do 17 marca w Kompleksie Dydaktyczno-Sportowym „SOLPARK” w Kleszczowie odbędą się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Low-Kick. W sobotę 16 marca w godzinach od 9.30 do 13.00 i od 14.00 do 20.00 odbędą się walki eliminacyjne. Walki półfinałowe zaplanowano na niedzielę od godz. 9.00 do 13.00. O 13.00 rozpocznie się Gala Finałowa.

„SOLPARK” w Kleszczowie będzie gościć czołówkę polskich kickboxerów już po raz trzeci.
Kickboxing jest stosunkowo młodą dyscyplina sportową występującą w kilku odmianach. Low-Kick jest jedną z nich.
Określenia kickboxing używa się w odniesieniu do dyscyplin rozwiniętych przez Japończyków (kick-boxing japoński) i przez Amerykanów (kick-boxing amerykański) w latach 60. i 70. XX wieku. Na określenie amerykańskiego kick-boxingu używa się też nazwy full-contact karate lub w skrócie full contact.
Poszczególne formy tej dyscypliny sportu różnią się dozwolonymi w ich regulaminach uderzeniami i kopnięciami, liczbą i czasem trwania rund oraz miejscem gdzie zawodnicy staczają walkę.
Wśród odmian kickboxingu można wyróżnić między innymi: full contact, low kick, K-1, tahai boxing, semi contact, light contact i light kick.
Nasza gazeta objęła patronat medialny nad Mistrzostwami Polski w Kickboxingu Low-Kick w Kleszczowie.
ZBW