Letnia akcja zbierania butelek

Już za trzy miesiące Łódź po raz kolejny rozbłyśnie wszystkimi kolorami światła – 7 października rusza Light.Move.Festival. Fundacja „Lux Pro Monumentis”, organizator Festiwalu, ogłasza letnią akcję zbierania butelek. Posłużą one do stworzenia ekologicznej instalacji świetlnej, która zostanie zaprezentowana podczas tegorocznej edycji LMF.

Panujące upały dokuczają każdemu. Lejący się z nieba żar powoduje, że chętniej sięgamy po wodę i inne napoje chłodzące. Tylko co potem zrobić z plastikową butelką?

Zamiast wyrzucać ją do kosza, Lux Pro Monumentis zachęca do zebrania 50 plastikowych butelek po wodzie, aby następnie wymienić je w siedzibie Fundacji (ul. Piotrkowska 86, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:30-18:00) na torbę festiwalową, pochodzącą z V edycji Festiwalu.
Zebrane butelki zostaną wykorzystane w jednej z tegorocznych świetlnych instalacji artystycznych. Zbiórka będzie trwała dopóki nie zostanie zebrana wystarczająca liczba butelek, o czym organizatorzy będą informować na profilu Light.Move.Festival. na portalu społecznościowym Facebook.