Łódź: Spektakl z okazji 10-lecia śmierci Miry Kubasińskiej

Port Łódź zamienia się w teatr

Port Łódź zaprasza na spektakl z okazji 10. lecia śmierci Miry Kubasińskiej.

Mira Kubasińska to legendarna postać polskiego bluesa i rocka. W tym roku mija 10 lat od jej śmierci. Krzysztof Jerzy Krawczyk – lider zespołu KGBand, z którym wokalistka koncertowała pod koniec życia i nagrywała płytę, postanowił, w hołdzie artystce, zrealizować muzyczne widowisko przypominające jej postać i repertuar. W spektaklu, który odbędzie się 22 i 23 maja w Porcie Łódź, weźmie udział Grażyna Łobaszewska – znana wokalistka i kompozytorka.
Mira Kubasińska przed szerszą publicznością zadebiutowała już w wieku 8 lat, biorąc udział w audycji „Mikrofon dla wszystkich”. Sławę zdobyła kilkanaście lat później podczas występów z zespołem Breakout. Jej największe i najbardziej znane przeboje pochodzą z pierwszej płyty grupy zatytułowanej „Na drugim brzegu tęczy”. Te utwory to między innymi tytułowy „Na drugim brzegu tęczy”, a także „Poszłabym za tobą”, czy „Gdybyś kochał, hej”. Artystka do ostatnich dni swojego życia koncertowała. Zmarła w październiku 2005 roku.
Na obu brzegach tęczy
22 i 23 maja, o godz. 19.00, w Porcie Łódź wystawiony zostanie spektakl poświęcony Mirze Kubasińskiej pt. „MIRA – na obu brzegach tęczy”. Widowisko przygotowane zostało przez zespół KGBand. Pomysłodawcą i głównym realizatorem wydarzenia jest Krzysztof Jerzy Krawczyk, lider zespołu, który współpracował z Mirą Kubasińską pod koniec jej życia.

Muzyka w spektaklu będzie organicznie powiązana z warstwą multimedialną (montaż klipów i fragmentów wypowiedzi Miry, zdjęć etc.). Opieki reżyserskiej nad przedsięwzięciem podjął się Piotr Bogusław Jędrzejczak – na co dzień człowiek teatru, ale też twórca kilku autorskich festiwali. Poza muzykami wspomnianej formacji KGBand, w spektaklu weźmie udział Grażyna Łobaszewska znana polska wokalistka i kompozytorka.

Spektakl wystawiony zostanie w lokalu obok sklepu RTV EURO AGD. Wstęp bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Więcej informacji na temat Portu Łódź można znaleźć na stronie http://www.portlodz.pl/
Źródło: Port Łódź