Mazania się spełniają – konkurs IKEA, który ożywia dziecięce marzenia

Wiesci Ikea konkurs

Dziecięca wyobraźnia ma wspaniałą moc, której nie posiada żaden dorosły. Potrafi tworzyć nowe światy, ożywiać zwykłe przedmioty i ubarwiać szarą rzeczywistość.

To dzięki niej każdego dnia maluchy świetnie się bawią, ale także uczą i kształtują nowe umiejętności. Aby zachęcić dzieci do rozwijania wyobraźni, IKEA Łódź zaprasza do udziału w konkursie „Mazania się spełniają”.

Dzieci marzą o czymś każdego dnia. Ich marzenia różnią się jednak od marzeń dorosłych. Maluchy marzą o rzeczach prostszych, ale równie pięknych, na przykład o pluszakach. Dla wielu z nich to towarzysze codziennych zabaw i najlepsi przyjaciele. Biorąc udział w zabawie organizowanej przez IKEA, najmłodsi mogą przenieść swoje marzenia o kolorowych i sympatycznych maskotkach na papier, otrzymać dyplom oraz zgłosić swoją pracę do pluszakowego konkursu.

Spełniamy dziecięce mazania

Konkurs „Mazania się spełniają” to zabawa, podczas której marzenia dzieci o super pluszakach zbierane są w postaci rysunków. Rodzice mogą zgłaszać prace maluchów wchodząc na stronę www.spelnijmazania.pl. Każdy mały projektant otrzyma od IKEA dyplom, a jego rysunek będzie widoczny w galerii. Spośród wszystkich nadesłanych prac wybranych zostanie 20, których autorzy otrzymają uszyte według swoich projektów pluszaki. Ich rysunki trafią także do Szwecji, aby wziąć udział w międzynarodowym finale. W tym etapie zostanie wybranych 10 najciekawszych projektów, na których podstawie powstanie limitowana seria pluszowych zabawek. Będzie ona wspierać przyszłoroczną edycję akcji „Pluszaki dla Edukacji”. Konkurs „Mazania się spełniają” jest bowiem częścią tego międzynarodowego projektu.

Możesz tworzyć w IKEA Łódź!

Rysunki pluszaków maluchy mogą tworzyć w domu lub podczas warsztatów w IKEA Łódź. Aż do zakończenia konkursu, tj. do 7 grudnia, w każdy weekend na najmłodszych czekać będą niezbędne materiały plastyczne, kolorowe dyplomy oraz animatorzy, którzy zachęcą ich do wzięcia udziału w zabawie. Pomogą także zgłosić pracę do konkursu poprzez dedykowaną do tego stronę internetową. Przez cały czas trwania konkursu, rysunki można także przynosić do Czarodziejskiego Lasu Småland.

Pluszakowa edukacja

Konkurs „Mazania się spełniają” jest częścią międzynarodowej akcji „Pluszaki dla Edukacji”, podczas której z każdej pluszowej zabawki lub książeczki zakupionej w IKEA, 1 euro przekazywane jest na rzecz programów UNICEF i Save The Children. W ubiegłym roku w ten sposób IKEA Łódź przekazała 20 423 euro na edukację dzieci w najbiedniejszych regionach świata.

Warsztaty rysunkowe odbędą się w każdy z trzech najbliższych weekendów w Restauracji IKEA Łódź w godz. 12.00 – 18.00.
Konkurs skierowany jest do dzieci w wieku do 12 lat. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie http://www.spelnijmazania.pl/regulamin