Międzynarodowe Targi Mody

Wieści Kolekcja Judyty Psiuk

29 sierpnia 2014 roku nastąpiło długo oczekiwane otwarcie Ptak Fashion City, nowej inwestycji łódzkiego biznesmena Antoniego Ptaka, połączone z inauguracją Międzynarodowych Targów Mody. Współorganizatorem wydarzenia była łódzka uczelnia artystyczna, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania.

Ostatni weekend sierpnia obfitował we wrażenia. Zorganizowane z niezwykłym rozmachem Międzynarodowe Targi Mody w założeniu są przedłużeniem włókienniczej tradycji regionu łódzkiego i miały za zadanie wypromować polskich producentów i projektantów odzieży.

Wieści Lech Wałęsa, Antoni Ptak, Kenzo Takada, Anna Fendi, Patrycja Gucci otwierają targi.

Wieści Lech Wałęsa, Antoni Ptak, Kenzo Takada, Anna Fendi, Patrycja Gucci otwierają targi.


Gośćmi trwających 3 dni Targów byli nie tylko wystawcy z całego świata, ale też ikony mody takie jak: Kenzo Takada, Anna Fendi oraz Patrycja Gucci. Towarzyszącym wydarzeniem było „Forum Gospodarcze – 25 lat odrodzenia polskiej przedsiębiorczości”, którego honorowym uczestnikiem był były prezydent RP Lech Wałęsa. Prawdziwą gratką dla fanów mody były, zorganizowane w największym w Polsce showroomie, stoiska ponad 3000 wystawców z całego świata oraz pokazy kolekcji najsłynniejszych polskich projektantów, w tym Macieja Zienia oraz duetu Paprocki & Brzozowski.
Wieści Pokaz kolekcji Moniki Szymczak

Wieści Pokaz kolekcji Moniki Szymczak


Międzynarodowe Targi ModyTargi powstały nie tylko z myślą o promowaniu już znanych na polskim rynku marek, ale były także szansą zaprezentowania umiejętności młodych projektantów.
Wieści Pokaz kolekcji Adrianny Gagis pt. Cord.

Wieści Pokaz kolekcji Adrianny Gagis pt. Cord.


Wśród wielu nowych talentów szczególnie wyróżniali się absolwenci Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Na stoisku uczelni oraz w trakcie pokazów można było podziwiać kolekcje ubrań, butów, a nawet biżuterii studentów Wydziału Wzornictwa WSSiP.
Wieści Stoisko Wssip intryguje gości targów.

Wieści Stoisko Wssip intryguje gości targów.


Wszechstronne umiejętności młodych ludzi są wynikiem bogatej oferty programowej, nastawionej na rozwijanie indywidualnych talentów. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania jest jedyną w Polsce uczelnią łączącą wydziały architektury, wzornictwa oraz filmu i fotografii w jednej placówce. Dodatkową szansą na rozwijanie swoich pasji jest możliwość darmowych studiów na drugim wybranym kierunku. Dzięki temu dokonania studentów WSSiP możemy tak często podziwiać w trakcie największych wydarzeń artystycznych w Polsce, właśnie takich jak Targi Mody.
Wieści reklama  WSSiP

Wieści reklama WSSiP


Maria Gmerek
Anna Prośniak
Autorką zdjęć jest Maria Gmerek