Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Moto Show Bełchatów | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Moto Show Bełchatów

Wieści Moto Show Bełchatów

10 sierpnia bełchatowski plac Narutowicza po raz kolejny zamieni się w istny raj dla wszystkich miłośników pięknych i szybkich samochodów.
Poprzednie zloty organizowane przez bełchatowską grupę EBE EVENT, odniosły spory sukces i były atrakcją nie tylko dla pasjonatów aut, ale także dla całych rodzin. O evencie rozmawiamy z jednym z organizatorów imprezy Sewerynem Bożkiem.

W tym roku odbędzie się trzecia edycja Moto Show Bełchatów. Proszę powiedzieć coś o samej imprezie.
Dokładnie, przed nami trzecia edycja imprezy Moto Show Bełchatów, która odbędzie się 10 sierpnia w centrum miasta, na głównym deptaku miejskim, czyli Placu Narutowicza. Impreza będzie miała formę wystawy aut tuningowanych i sportowych. Głównym celem jest zaprezentowanie naszej motoryzacyjnej pasji przed szerszą publicznością i w jakimś stopniu zachęcenie ludzi do wkładania serc w swoje pojazdy, które mogą stać się czymś więcej niż tylko środkiem transportu.

Czy tegoroczny zlot będzie się różnił od poprzednich?
Fabuła zlotu podobna będzie do lat ubiegłych z tą różnicą, że w tym roku chcemy znacząco podnieść poziom samego eventu poprzez sprowadzenie aut o jeszcze wyższym poziomie modyfikacji i tu warto dodać, że impreza, która dotychczas była naszą regionalną wychodzi poza granice województwa. Chcemy zorganizować kilka konkursów, które są mniej popularne na innych zlotach dzięki czemu nadadzą naszej imprezie więcej oryginalności i niepowtarzalności wśród masy innych eventów o treści motoryzacyjnej.

Poprzednie edycje cieszyły się dużym zainteresowanie, także ze względu na dodatkowe atrakcje jakie przygotowaliście dla widzów. Jakich niespodzianek możemy się spodziewać w tym roku?
Na chwilę obecną atrakcje są w fazie przygotowań, tak więc nie chcę zdradzać szczegółów, aby nie zapeszyć. Pewne jest, że podczas trwania eventu imprezę umilać będzie Dj i nie zabraknie ciekawych konkursów dla uczestników jak i również zgromadzonej w ten dzień publiczności. Pojawi się również bardzo fajny konkurs sprawdzający koordynację ruchową wszystkich, którzy będą mieli odwagę stanąć do rywalizacji z innymi.

Czy prowadzicie selekcje aut, jeśli tak jakie są kryteria przyjęcia auta w poczet prezentowanych samochodów?
Selekcja aut odbywa się wewnątrz grupy – sami wybieramy auta, które następnie zapraszamy. W ten sposób to właśnie my sami ustalamy poziom aut i imprezy oraz wiemy, że każdy samochód, który znalazł się na placu w pełni na to zasłużył. Kryteria są takie jak na większości dobrych imprez w naszym kraju, auto musi prezentować dość wysoki poziom modyfikacji według aktualnie panujących trendów w świecie tuningu.

Jakie w tej chwili panują trendy w tuningu? Jakie modyfikacje powinien wprowadzić właściciel auta, aby mógł pochwalić się tuningiem w dobrym stylu?

Teraz głównie stawia się na dobrze utrzymane auta seryjne z różnymi tzw. smaczkami, czyli np. oryginalnymi częściami z USA, Japonii itp. Wiadomo, im niższe auto tym lepiej, do tego jakaś szeroka, najlepiej skręcana felga, a wszystko to zwieńczone dobrym spasowaniem tych elementów.

Na waszej stronie internetowej można przeczytać, że jesteście grupą, której założeniem jest organizowanie imprez motoryzacyjnych oraz tuningowych. Skąd pomysł na taką inicjatywę?
Przede wszystkim jesteśmy grupą ludzi, których kilka lat temu połączyła pasja do tuningowania samochodów. Wspólnie jeździliśmy po zlotach w całym kraju i tu padł pomysł by coś takiego zorganizować u nas w mieście. Tak nadszedł czas na pierwsze mniej lub bardziej udane zloty, które organizowaliśmy pod szyldem różnych klubów. Po pewnym czasie spotkaliśmy się wyselekcjonowaną ekipą i podjęliśmy decyzję, że nadszedł czas aby przenieść to wszystko na dużo wyższy poziom i tak powstała grupa EBE-Event. Liczyliśmy wtedy tylko kilka osób, jednak dzięki ciągłemu rozwojowi jest nas obecnie dwadzieścia osób i jesteśmy coraz bardziej rozpoznawalni na arenie krajowej. Wraz z naszymi autami jesteśmy obecni na wszystkich największych zlotach w kraju. W międzyczasie wspieramy również różne akcje charytatywne oraz promujemy nasz region opisując najciekawsze projekty na naszej stronie (www.ebe-event.pl) oraz wspierając nowo powstałe ekipy, które de facto przypominają nam o naszych początkach. Podsumowując nasze losy, jako jej nieformalny lider jestem naprawdę zadowolony z tego jak to wszystko się potoczyło. By móc udowodnić te słowa zapraszam wszystkich 10-tego sierpnia na plac Narutowicza gdzie postaramy się zrobić motoryzacyjne show na najwyższym poziomie.

Dziękuję za rozmowę.

Rozmawiała
Julita Kupś-Szczygieł