Nowe inwestycje w Kutnie i Radomsku

Weidenhammer oraz VPK otrzymały zezwolenie na działalność w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Inwestycje oznaczają nowe miejsca pracy w Kutnie i Radomsku.
Weidenhammer Polska Sp. z o.o. w Podstrefie Kutno ŁSSE wybuduje zakład produkujący opakowania – tuby z tektury wielowarstwowej do pakowania przekąsek i innych produktów żywnościowych. Spółka poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 25 mln zł do końca 2015 roku oraz zatrudni przynajmniej 31 nowych pracowników (do końca 2015 r.).
Z kolei VPK Packaging Sp. z o.o. w Podstrefie Radomsko ŁSSE uruchomi zakład produkujący opakowania z tektury. Firma jest częścią międzynarodowej Grupy VPK, której działalność obejmuje szeroką gamę produktów z papieru i tektury. Spółka zainwestuje przynajmniej 58,8 mln zł do końca czerwca 2016 r. i zatrudni co najmniej 30 nowych pracowników (do końca czerwca 2016 r.)
– W tym roku to nasze 15 i 16 zezwolenie – mówi Tomasz Sadzyński, prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. – Łącznie od początku roku inwestorzy zadeklarowali nakłady inwestycyjne za ponad 405 mln zł, a dzięki nim powstanie 891 nowych miejsc pracy, ale aż 4025 etatów zostanie utrzymanych – dodaje.