Oddadzą orlika przed terminem

Wieści orlik

Wszystko wskazuje na to, że budowa trzeciego „orlika” przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Piotrkowie Trybunalskim zakończy się przed terminem jaki pierwotnie ustalono.

Firma MIRS z Bełchatowa, wykonawca inwestycji, dokłada wszelkich starań by oficjalne otwarcie obiektu odbyło się jak najwcześniej to możliwe. – Z zapewnień wykonawcy inwestycji wynika, że orlik prawdopodobnie wyląduje z miesięcznym wyprzedzeniem – cieszą się inspektorzy nadzoru z piotrkowskiego magistratu.
Do tej pory zostało wykonane już oświetlenie oraz drenaż boisk, a całość została ogrodzona. Trwają prace nad wykończeniem podbudowy pod nawierzchnię ze sztucznej trawy i poliuretanową. Równolegle prowadzone są prace wewnątrz szkoły gdzie w parterowej części placówki urządzone zostanie zaplecze sanitarne dla orlika. Więcej o inwestycji pisaliśmy m.in. TUTAJ.

Przypominamy, że koszt całej inwestycji wyniesie 1 mln 80 tys. 454,55 zł. Miasto wyda tylko 415 tys. zł., resztę tj. po 333 tys. zł dołożą Ministerstwo Sportu i Urząd Marszałkowski.