Odpowie za próbę włamania do parkomatu

Wieści policja

Policjanci z VIII Komisariatu w Łodzi zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który usiłował włamać się do parkomatu i ukraść pieniądze. Śledczy ustalili, że na koncie zatrzymanego jest znacznie więcej podobnych prób.

8 kwietnia 2015 roku około godziny 17:20 policjanci pełniący służbę patrolową na terenie łódzkiej dzielnicy Górna zauważyli przy ulicy Rzgowskiej mężczyznę, który próbował włamać się do jednego z parkomatów. Sprawca wyposażony był w specjalne narzędzie pasujące do śruby zabezpieczającej pojemnik z pieniędzmi. Mężczyzna szarpał i uderzał wspomnianym przedmiotem ewidentnie próbując dostać się do kasety z gotówką. Natychmiast w jego stronę ruszyli policjanci. Amator cudzej własności rzucił się do ucieczki, podczas, której próbował pozbyć się urządzenia wyrzucając je do kosza na śmieci. Funkcjonariusze dogonili i zatrzymali sprawcę na ulicy Przybyszewskiego.
29-latek był kompletnie pijany. W jego organizmie znajdowało się ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. Śledczy już ustalili, że na koncie zatrzymanego jest co najmniej kilka podobnych przypadków. W najbliższym czasie lista zarzutów wobec włamywacza może znacznie się rozszerzyć.
KWP w Łodzi