Opoczno: koncert zespołu Akurat

Opoczno Akurat

Już w najbliższą sobotę 9 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Opocznie wystąpi zespół Akurat.
Koncert odbędzie się 9 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Opocznie, ul. Biernackiego 4. Start godzina 19:00
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w MDK

AKURAT to zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz z drugiej strony – lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach jak np.: „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk (Dyskoteka Gra)”.
Gdy w 2001 roku ukazał się debiut AKURAT – w Polsce nikt nie grał muzyki opartej na ska, rocku, reggae sięgając też do rytmiki disco. Od płyty „Pomarańcza” rozpoczął się u nas renesans takich rytmów, który trwa aż po dziś dzień, kiedy program „Must Be the Music” wygrywają zespoły otwarcie przyznające się do inspiracji AKURAT.
AKURAT jest też jednym z pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali AKURAT wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i w klubach.
Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył 3 krotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w 7 europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio. To wszystko plus kolejne udane płyty: „Prowincja”, „Fantasmagorie”, „Optymistyka” i „Człowiek” sprawiły, że AKURAT ze swoim rockowym, energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.

W listopadzie 2012 ukazała się najnowsza płyta zespołu Akurat pod tytułem: Akurat Gra Kleyffa i Jedną Kelusa.

Akurat, zespół ceniony za inteligentne teksty, tym razem sięga do twórczości jednego ze swoich mistrzów – Jacka Kleyffa. Akurat zagrał Kleyffa po swojemu. Piosenki – wcześniej często w ogóle niewydane oficjalnie, znane głównie z przegrywanych kaset – tu nowocześnie zaaranżowane i wyprodukowane, przywodzą na myśl obudzony wulkan.

Płyta zyskała uznanie wśród krytyków, a utwór „Przed snem – słoiczek Tiananmen” stał się radiowym i telewizyjnym hitem.
W 2015 roku Akurat obchodzi 20-lecie swojej działalności.