PGE GKS Bełchatów vs Pogoń Szczecin

piłka nożna

Dzisiaj dojdzie do dziewiątego w historii meczu pomiędzy PGE GKS Bełchatów a Pogonią Szczecin w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Mecz rozpocznie się o godz. 18:30 na stadionie przy ulicy Sportowej w Bełchatowie. Obie drużyny zajmują miejsca w dolnej części tabeli. Piłkarze GKS-u mają coś do udowodnienia swoim kibicom gdyż w dwóch ostatnich kolejkach nie zdobyli żadnej bramki, a stracili aż 7. Ta kolejka może być dla piłkarzy GKS-u szansą na przerwanie złej passy, gdyż Pogoń nie należy do wymagających i ostatnio nie radzi sobie zbyt dobrze. Portowcy przegrali 3 ostatnie mecze z Legią, Koroną i Śląskiem. Sytuacja Pogoni jest i tak dużo lepsza gdyż z dorobkiem 11 punktów zajmuje 11 miejsce, a GKS zajmuje ostatnie 16 miejsce z ilością 4 punktów. Ewentualna wygrana może jednak tą sytuację zmienić. W zespole poprawia się sytuacja kadrowa. Po 4-miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją do gry powraca Dawid Nowak i jest szansa że zagra już w meczu z Pogonią. Zabraknie z kolei Pawła Buzały, któremu ból nie pozwala na występ. Napastnik powinien wrócić do składu na spotkanie w Lubinie. Jutro wyjaśni się ostatecznie kwestia uprawnienia do gry Marko Šimicia. Z powodu urazu kolana i trwającej rehabilitacji wykluczony jest z kolei występ Łukasza Wrońskiego. Ostateczny skład poznamy przed meczem. Jeśli chodzi o bilans dotychczasowych meczów dzisiejszych rywali to bełchatowianie z 8 meczy wygrali 5 przy 2 remisach i 1 zwycięstwie szczecinian. W 4 swoich meczach w Bełchatowie Portowcy nie zdobyli żadnego punktu. W dniu meczu bilety na mecz  w atrakcyjnych cenach od 1 do 15 zł będą do nabycia w Punkcie Obsługi Kibica w trybunie południowej stadionu oraz w kasach. Nie bez znaczenia będzie wsparcie kibiców, które istotnie może się przyczynić do uratowania Ekstraklasy w Bełchatowie. Wiadomo, że kibice jako tzw. dwunasty zawodnik, mogą mieć wpływ na przebieg i wynik meczu.