Piotrków: Odpowie za kradzież rowerów

Wieści logo policja

18-letni piotrkowianin ma na swoim koncie kradzież siedmiu rowerów. Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim zatrzymali rowerowego złodzieja 8 kwietnia 2014 r.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. W ostatnim okresie na terenie Piotrkowa dochodziło do szeregu kradzieży rowerów. Kryminalni od dłuższego już czasu prowadzili wnikliwe działania zmierzające do ustalenia sprawcy przestępczego procederu.
Z ustaleń policjantów wynika, że podejrzany mężczyzna upatrywał jednoślady pozostawione pod klatkami schodowymi i sklepami. W dwóch przypadkach kradzieży dokonał sprzed szkoły. Sprawca pozbywał się zabezpieczeń mocujących rower do podłoża przecinając linkę.Jeden rower ukradł sprzed bloku, gdy jego właściciel wrócił na chwilę do domu pozostawiając swoje mienie nie zabezpieczone. 18-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Część odzyskanego mienia wróciła już do właścicieli. Mężczyźnie może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Ewa Drożdż