Piotrków: Ruszyły prace na Rycerskiej

Nie jak pierwotnie planowo od ulicy Rwańskiej, ale od ulicy Rycerskiej rozpoczął się kolejny etap realizacji projektu Trakt Wielu Kultur II. Dzisiaj (20.05) na ulicę wkroczyli drogowcy, którzy prace rozpoczęli od robót ziemnych.
– Zrywamy nawierzchnię na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Rycerskiej ponieważ wszystkie prace pod ziemią musimy wykonać kompleksowo, wykonując przyłącza sanitarne między obiema ulicami – wyjaśniają drogowcy.

W związku z rozpoczęciem prac kierowcy będą napotykać na utrudnienia w ruchu pojazdów. Zamknięty będzie jeden pas ulicy Wojska Polskiego, a ruch będzie odbywał się wahadłowo. Nieprzejezdna będzie także ulica Rycerska oraz Rwańska.

– Inwestycje obejmą modernizację kanalizacji deszczowej w ul. Rwańskiej oraz wyremontowanie kanału sanitarnego z przyłączami w ul. Rycerskiej. W obu ulicach wymieniony zostanie wodociąg. Nawierzchnię pokryje kostka oraz płyty granitowe. Przebudowane zostanie także oświetlenie.
Podobnie, jak na pozostałych uliczkach, tak i na tych, pojawią się elementy małej architektury. Pojawią się stylowe latarnie oraz stalowo-żeliwne kosze uliczne. Na ulicy Rycerskiej dodatkowo zasadzona będzie zieleń – informują magistraccy urzędnicy.

Inwestycja realizowana będzie w ramach projektu „Trakt Wielu Kultur – etap II”, na realizację którego magistrat pozyskał 18,7 mln zł dofinansowania z Unii Europejskiej. Koszt całego projektu to 23 mln zł.
UM Piotrkowa