Piotrków Tryb.: ul. POW zamknięta

Wieści Piotrków POW remont

W poniedziałek (3.03.br.) rozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. POW w Piotrkowie Tryb.
– Aby umożliwić wykonawcy kontynuację robót musimy zamknąć ulicę dla ruchu. Od poniedziałku ulica Polskiej Organizacji Wojskowej, na odcinku od ulicy Słowackiego do ulicy Grota-Roweckiego, będzie nieprzejezdna – informują pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
– Objazdy zaplanowaliśmy tak, aby ruch na tym odcinku drogi odbywał się płynnie – opisuje wiceprezydent Adam Karzewnik i wskazuje, że samochody będą poruszać się ulicami Grota-Roweckiego, Sienkiewicza i Dąbrowskiego.
„Emzetki” nr 0, 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 i 9 jadące w kierunku pętli zlokalizowanych we wschodniej części miasta od przystanku Wojska Polskiego – Wiadukt kursować będą ul. Wojska Polskiego, POW, Grota-Roweckiego – Sienkiewicza – Słowackiego do przystanku Słowackiego – Sąd.
– Na trasie objazdu obowiązywać będzie przystanek Dworzec Autobusowy i Kolejowy usytuowany przy ul. Grota-Roweckiego tuż za wyjazdem z Dworca Autobusowego PKS – zaznacza wiceprezydent.
Z kolei autobusy poruszające się w kierunku zachodnim miasta, od przystanku Słowackiego – Sąd pojadą ulicami: Słowackiego – Dąbrowskiego – Grota-Roweckiego – POW – Wojska Polskiego do przystanku Wojska Polskiego – Wiadukt. W tym przypadku na trasie obowiązywać będzie przystanek usytuowany przy ul. POW, poniżej skrzyżowania z ul. Grota-Roweckiego.
Natomiast linie komunikacji regionalnej, dotychczas odjeżdżające i kończące trasę na przystanku Dworzec Autobusowy i Kolejowy – POW (po stronie Wieży Ciśnień oraz Dworca Kolejowego) zostaną przekierowane na przystanek Dworzec Autobusowy i Kolejowy usytuowany przy ul. Grota-Roweckiego, naprzeciwko wyjazdu z Dworca Autobusowego PKS.
Wstępnie zaplanowano, że zamknięcie tego odcinka ulicy POW potrwa do końca sierpnia 2014 roku.