Podpalał, by później gasić

Wieści policja

19-letni strażak ochotnik z Kurowa odpowie za podpalenia. Zelowscy policjanci wykryli, że wcześniej podpalał, by móc gasić pożary. Pokrzywdzeni oszacowali straty na kilkanaście tysięcy złotych.

W pierwszy dzień 2014 roku, około godziny 23.00, w Kurowie w gminie Zelów zapłonął stóg słomy. Pożar strawił prawie 40 ton słomy wartości około 8 tysięcy złotych. Policjanci zelowscy w śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Bełchatowie szybko powiązali noworoczny pożar stogu, z kilkoma podobnymi zdarzeniami z ubiegłego roku.

W okolicy Kurowa płonęły bowiem podpalane trawy, lasy, słoma złożona na polach i w stogach. Intensywne czynności operacyjne oraz dogłębna analiza zebranych materiałów dowodowych pozwoliły śledczym na wytypowanie podejrzanego. Zarzut podpaleń usłyszał 19-letni mieszkaniec gminy Zelów. Od kilku lat strażak ochotnik. 12 stycznia tego roku mężczyzna został zatrzymany. Wobec zebranych dowodów przyznał się do podpaleń. 19-latek wyraził skruchę i wolę dobrowolnego poddania karze. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat więzienia.

KWP w Łodzi