Warning: file_put_contents() [function.file-put-contents]: Only 0 of 53 bytes written, possibly out of free disk space in /home/wamwiesc/domains/gazeta-wiesci.pl/public_html/wp-content/plugins/grid-gallery-ready/vendor/Rsc/Cache/Filesystem.php on line 40
Pracowity weekend piotrkowskich policjantów | WieÅ?ci Gazeta Regionalna

Pracowity weekend piotrkowskich policjantów

Wieści Piotrków wypadek samochodowy

W dniach od 19 do 22 października na drogach naszego miasta i powiatu doszło do 5 wypadków drogowych.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce 19 października około godziny 20.20 na drodze krajowej nr 12 w miejscowości Przygłów. Z policyjnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 62- letni kierowca citroena xsara potrącił na oznakowanym przejściu dla pieszych 56- letnią mieszkankę powiatu. W wyniku uderzenia kobieta doznała złamania nogi i ogólnych obrażeń ciała. Poszkodowana pozostała na obserwacji w szpitalu.

21 października około godziny 16.00 policjanci byli na miejscu kolejnego zdarzenia pomiędzy miejscowościami Wola Kamocka i Lutosławice Rządowe. Wówczas 18- latka kierująca fiatem 126 p na prostym odcinku drogi utraciła kontrolę nad pojazdem w wyniku czego wjechała do rowu i dachowała. Z urazami ciała przewieziona do szpitala.
Do śmiertelnego wypadku doszło 21 października w Poniatowie . Około godziny 19.00 na ulicy Szkolnej w Poniatowie gmina Sulejów 21- letnia kobieta kierująca samochodem mitsubishi galant na prostym odcinku drogi w miejscu nieoświetlonym najechała na leżącego na jezdni mężczyznę. 38- letni pieszy doznał poważnych obrażeń ciała. Po przewiezieniu do szpitala zmarł.

Tego samego dnia w Piotrkowie Trybunalskim doszło jeszcze do 2 wypadków drogowych. Około godziny 19.30 na skrzyżowaniu ulicy Kostromskiej z ulicą Modrzewskiego 39- letni kierujący samochodem mitsubishi galant potrącił pieszego, który będąc w stanie nietrzeźwości (ponad 2,5 promila alkoholu) przebiegał przez jezdnię po wyznaczonym przejściu dla pieszych podczas światła czerwonego nakazującego pieszemu zatrzymanie się. Nietrzeźwy mężczyzna pozostał w szpitalu.

22 października około godziny 2.50 na ulicy Miast Partnerskich 37- letni kierowca ciągnika siodłowego z naczepą podczas wyprzedzania na jednokierunkowej jezdni na jechał na tył nieoświetlonego fiata uno stojącego na lewym pasie ruchu w miejscu nieoświetlonym podczas utrudniającej widoczność dużej mgły. Obrażeń ciała doznał kierowca fiata. Wszyscy kierowcy biorący udział w zdarzeniach byli trzeźwi. Policjanci z grupy wypadkowej Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności zaistniałych zdarzeń drogowych.

http://www.piotrkow-trybunalski.policja.gov.pl/
Ewa Drożdż