Program stypendialny IKEA

IKEA_Na Rodzinę Można Liczyć

„Na Rodzinę Można Liczyć” to ogólnopolski program stypendialny prowadzony wspólnie przez IKEA oraz Fundację Świętego Mikołaja. IV edycja akcji właśnie wystartowała i potrwa do 23 sierpnia.

Zebrane w tym czasie środki trafią do uczniów, którzy osiągają dobre wyniki w nauce, chcą rozwijać swoje zainteresowania, pasje oraz talenty, a przede wszystkim angażują się społecznie. Dodatkowym elementem tegorocznej edycji jest konkurs projektów społecznych.

Program „Na Rodzinę Można Liczyć” realizowany jest od 2012 roku. Jego celem jest rozwój kapitału intelektualnego młodych ludzi oraz wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci w Polsce. Zadanie to realizowane jest poprzez fundowanie stypendiów dla uczniów, którzy angażują się społecznie oraz chcą rozwijać swoje pasje i zdolności, ale często nie mają wystarczających środków na realizację swoich marzeń. W ramach programu IKEA stworzyła specjalny Fundusz Stypendialny, dzięki któremu do tej pory ufundowanych zostało 399 stypendiów. W tym roku planowana jest pomoc kolejnym 110 uczniom. W ramach zeszłorocznej akcji wsparcie otrzymało 14 uczniów z województwa łódzkiego.

50 gr, które pomaga

Wsparcie zaangażowanym społecznie i zdolnym uczniom może okazać każdy z nas. Wystarczy w okresie trwania akcji, podczas zakupów w sklepie IKEA Łódź, pokazać kasjerowi swoją kartę IKEA FAMILY. Za każde przeciągniecie tej karty przy kasie (zarejestrowanie zakupów) IKEA przekazuje 50 groszy na Fundusz Stypendialny.

Warunki uczestnictwa w programie „Na Rodzinę Można Liczyć” dla szkół oraz procedura ubiegania się o stypendia zostały zamieszczone na stronie www.IKEA.pl/stypendia.
W ramach czwartej edycji akcji szkoły będą mogły nadsyłać swoje zgłoszenia do 4 września 2015 roku. Te, które zostaną zakwalifikowane, wybiorą spośród swoich uczniów przyszłych stypendystów. Uczniowie będą mogli zgłaszać swoje kandydatury do Szkolnego Koordynatora Programu od 11 do 30 września 2015 roku.
W ramach wszystkich trzech dotychczasowych edycji IKEA zgromadziła prawie 780 000 złotych. Środki te zostały przekazane na wsparcie 399 uczniów ze 159 szkół.

Konkurs projektów społecznych

Tegoroczna edycja programu rozszerzona została o dodatkowy element – wsparcie finansowe dla stypendystów na realizację projektów społecznych. Dofinansowanie w wysokości do 5 tysięcy złotych otrzymają autorzy pięciu najciekawszych pomysłów. Trzy najlepiej zrealizowane uhonorowane zostaną nagrodami specjalnymi. Każdy autor zwycięskiego projektu otrzyma od współorganizatora akcji – Fundacji Świętego Mikołaja, wsparcie i know-how mające ułatwić planowanie i realizację projektu oraz będzie mógł na bieżąco konsultować z pracownikiem Fundacji wszystkie wątpliwości. Konkurs projektów społecznych ma na celu zachęcać młodzież do dodatkowej aktywności na rzecz lokalnej społeczności.

Źródło i foto: IKEA Łódź