Radomsko: Wyłudzał pieniądze

Wieści policja

26-latek wyłudzał pieniądze fałszując numer konta na fakturach za energię elektryczną.

Policjanci ustalili, iż jeden z pracowników firmy kurierskiej dostarczającej m.in. faktury za energię elektryczną, przy pomocy sprzętu komputerowego, dokonuje ich fałszowania. 26-latek zmieniał na drukach numer rachunku bankowego. Tak „zmodyfikowane” dokumenty dostarczał odbiorcom energii elektrycznej, którzy niczego nie podejrzewając regulowali należność. Nie mieli świadomości, że zasilali konto bankowe oszusta. Aby, jak mu się wydawało, uniknąć odpowiedzialności karnej, rachunek założył na inną, zmarłą już osobę. Z zebranego do tej pory materiału dowodowego wynika, że mógł wyłudzić co najmniej 20.000 złotych.

Po zatrzymaniu podejrzewanego policjanci przeszukali jego miejsce zamieszkania i zabezpieczyli: sprzęt informatyczny służący do fałszowania faktur, skany oryginałów, jak również gotowe do wydruku „nowe” faktury. Funkcjonariusze znaleźli również „skimer” czyli urządzenie będące specjalnie przygotowaną nakładką bankomatową umożliwiającą pobieranie informacji z pasków magnetycznych zawartych na karcie płatniczej, dwa czytniki kart płatniczych oraz karty bankowe pre-paidowe, karty typu tzw. „biały plastik” z paskiem magnetycznym służące do nielegalnego wytworzenia kopii oryginalnych kart płatniczych, a także gotówkę oraz niedoręczone faktury za energię elektryczną.
Sprawa pozostaje nadal rozwojowa. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź – Górna. Podejrzanemu grozi kara 8 lat pozbawienia wolności. Do tej pory nie był notowany za konflikty z prawem. Został oddany pod dozór policyjny.
KWP w Łodzi